Gå til innhold
Hundesonen.no

TollerJeanette


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere!

Nå har jeg da endelig kommet meg inn på siden her. Har hørt mye om stedet så forventningene er skyhøye! Er det noe gøy her da? :unsure:

Jeg heter Jeanette, 16 år og bor i Oslo. På fritiden driver jeg med hester og hunder. Elsker å ri, har alltid vært min store interesse, og har en drøm om å bli veterinær og spesialist på hester. Har også alltid likt hunder, men det er mer fordi jeg har hatt det rundt meg. Det er først nå i det siste jeg virkelig har begynt å elske disse dyrene også! Veldig fan av klikkertrening! :angry:

Utenom dyr gjelder det The Beckham's for meg! Jeg vet at det ikke er mange av dere som liker dem, og jeg vil nok få en del kritikk for det. Men jeg elsker den familien, de har så sterk kjærlighet for hverandre! Jaja... nærmere kan jeg snakke med spesielt interreserte.

Drømmer etterhvert om å konkurrere freestyle i dressurridning eller sprang. Innenfor hund vil jeg holde på med lydighet og freestyle her også, virker så gøy!

For tiden driver jeg med overtaling (ønsker meg så sårt en Toller valp! men mamma er ikke helt på samme plan enda). Har funnet oppdretter, veterinær, kurs og alt. Alt er klart! Det er bare mamma igjen. Så det blir spennende å se hva hun sier :unsure:

Ta gjerne kontakt! Elsker å prate!

MVH Jeanette

Guest Just me!!
Skrevet

Hei hei! Velkommen hit, koselig her vettu :angry:

Lykke til med hund, toller er en herlig rase :)

Skrevet

Hei og velkommen!

Joda, du har nok kommet til rett forum dersom du ser etter et aktivt hundeforum :angry: Skjer stort sett alltid noe i en eller annen tråd her.

Bare spør dersom det er noe du lurer på, og husk å lese Retningslinjene som du finner øverst til venstre.

Håper du vil trives :)

Skrevet

Hei Jeanette! :)

Endelig fikk jeg overtalt deg til å komme :P Og som jeg har sakt mange ganger, dette er et bra forum ja :angry: Håper virkelig du får tollervalpen, da kan vi trene sammen, gå på utstillinger og gjøre masse morsomt :) Håper virkelig du får overtalt moren din. Du er så flink med dyr, og klikkertrening har du jo blitt god på, så den hunden vil få det fint hos deg.

Håper virkelig du liker deg her Jeanette!

Klem fra din venn Heidi :D

Skrevet

Hei dere!

Nå har jeg da endelig kommet meg inn på siden her. Har hørt mye om stedet så forventningene er skyhøye! Er det noe gøy her da? :unsure:

Jeg heter Jeanette, 16 år og bor i Oslo. På fritiden driver jeg med hester og hunder. Elsker å ri, har alltid vært min store interesse, og har en drøm om å bli veterinær og spesialist på hester. Har også alltid likt hunder, men det er mer fordi jeg har hatt det rundt meg. Det er først nå i det siste jeg virkelig har begynt å elske disse dyrene også! Veldig fan av klikkertrening! :angry:

Utenom dyr gjelder det The Beckham's for meg! Jeg vet at det ikke er mange av dere som liker dem, og jeg vil nok få en del kritikk for det. Men jeg elsker den familien, de har så sterk kjærlighet for hverandre! Jaja... nærmere kan jeg snakke med spesielt interreserte.

Drømmer etterhvert om å konkurrere freestyle i dressurridning eller sprang. Innenfor hund vil jeg holde på med lydighet og freestyle her også, virker så gøy!

For tiden driver jeg med overtaling (ønsker meg så sårt en Toller valp! men mamma er ikke helt på samme plan enda). Har funnet oppdretter, veterinær, kurs og alt. Alt er klart! Det er bare mamma igjen. Så det blir spennende å se hva hun sier :unsure:

Ta gjerne kontakt! Elsker å prate!

MVH Jeanette

velkommen!

Hvilken oppdretter har du kommet frem til? :)

Skrevet

Heisann og velkommen! Håper du får deg tollervalp snart, en flott rase! :angry:

Skrevet

velkommen!

Hvilken oppdretter har du kommet frem til? :angry:

Siden hun antakelig sitter på fly nå kan jeg svare for henne. Kennelen heter Tollerstemmens kennel, hun skal kanskje få valp fra kull nr. 10 :)

Skrevet

Siden hun antakelig sitter på fly nå kan jeg svare for henne. Kennelen heter Tollerstemmens kennel, hun skal kanskje få valp fra kull nr. 10 :angry:

Ops. det var ikke kull nr. 10 men 11 :)

Skrevet

Takk dere. Det var svært hyggelig velkomst her på hundesonen i allefall! :angry:

Og hei til deg Lene! Vi har jo snakket sammen før vi :) Det er jo du som har den nyyyydelig valpen :)

Jeg har snakket med Tollerstemmen jeg :D Vi får bare se om mamma bestemmer seg innen søndag så har jeg en valp derfra :P

MVH

Skrevet

Heihei

Jeg har ikke hest på Hauger. Vet egentlig ikke helt hvor d er :unsure:

Men takk alle sammen :angry:

Jeanette

Skrevet

Jeg skal kjøpe valp fra Tollerstemmen i Sandnes faktisk. Kjørte dit i ferien nå og hilste på dem. Skal ta fly bort igjen om 8 ukers tid å hente den lille prinsessa mi:)

Skrevet

ÅÅ! :D

Har du en favoritt blant dem? Vet du hvem av dem du skal ha? Du har ikke tilfeldigvis noen bilder??? :D

:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...