Gå til innhold
Hundesonen.no

Mopsjenta


Muffins

Recommended Posts

Heisann!

Har nesten akkurat registrert meg, under navnet "Muffins". De jeg ville ha var opptatt, så da tok jeg noe annet jeg liker godt, hehe..

Heter Charlotte og er 16 år. Er kjempe glad i hunden min Sako, og nå venter vi en liten mops 11. august! Gleder meg sinnsykt :P;) Så, det blir gøy! Snakkes :P :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei og velkommen hit :P

Blir spennende med valp da, er mops ny rase for dere, blir det din hund? Gleder oss til bilder :P

Håper du vil trives, husk også å lese gjennom Retningslinjene som du finner øverst til venstre i forumet :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sako er ikke en mops, han er en norsk grå elghund! :P Han er en ordentlig familiehund, men pappa bruker han også til elgjakt. Mopsen blir mest min hund ja, også mamma sin da. Blir for det meste en familiehund, men har også lyst til å trene lydighet med den. Starte med valpekurs osv. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei! Om det er din valp i bildet ditt, så er det hentet fra Ehfi eller?

Da skal vi få valp fra samme kull! Jeg henter min 10. august ;)

Ja, fra Ehfi! ;) Så gøy at de er fra samme kull ;) Skal du ha tispe eller hannhund? Sort eller fawn? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal ha fawn hannhund! Han som heter Doppler på bloggen om du har sett :P

Åja, så koselig :) Skal ha fawn tispe jeg da, vet ikke hvilken enda :P Du får kose deg med din valp når den kommer da, det skal hvertfall jeg :P Så kan vi jo snakkes når de gror opp :P hehe :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ja! Vi får gjøre det :wub:

Jeg vet ikke hvilken jeg får enda jeg heller, men det er en av to, og begge de lyse hannhundene har fått navn så.. Gleder meg, gleder meg, gleder meg! Lykke til med den! Har du funnet navn da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ja! Vi får gjøre det :D

Jeg vet ikke hvilken jeg får enda jeg heller, men det er en av to, og begge de lyse hannhundene har fått navn så.. Gleder meg, gleder meg, gleder meg! Lykke til med den! Har du funnet navn da?

Min skal hete Troja :wub: Syntes det var litt kult! Også er det jo kort og greit når man kaller på den :lol: Hva skal din hete da?? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...