Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattetrøbbel


hanne-pia

Recommended Posts

Skrevet

For ett par måneder siden fikk vi nye naboer. De leier en leilighet som deler gårdsplass med oss. De har 3 utekatter, som til tider er ekstremt nærgående!

Vi pleier å trene Mira i hagen vår, som er ved siden av huset og i gårdsplassen. Men i det siste så har den ene katten funnet ut at det er fryktelig spennende å komme å se på oss når vi trener. Dette gjør jo da at Mira ikke syns treningen er fullt så spennende som katten! Det er jo myyyyyye artigere å løper frem og tilbake fremfor pusen. (Hun tørr nemlig ikke å gå helt bort til den, og katten gidder jo ikke å løpe bort). Så nå har jeg da en hund som blir kjempe stresset og ikke vet hva hun skal gjøre når pus dukker opp, og en katt som jeg ikke klarer å jage bort. I dag bestemte jeg meg for å gå et stykke bort fra huset å trene, men dustedyret fulgte etter oss! :rolleyes: Syns vist det var hysterisk morsomt å leke meg langlinen! :unsure:

Så nå er jeg litt i tvil om hva jeg bør gjøre. Har prøvd å fått trent litt 3 ganger i dag, men pus dukker opp med en gang! Nå sist satt h*n på trappa da jeg åpnet døra! Da ble det fart da!! :P

Noen som har noen gode råd? Tror dere katten noen gang kommer til å bli lei? :rolleyes:

Mulig dette ble fryktelig rotete, men er litt småirritert i øyeblikket.... :P

Skrevet

Ja, jeg håper da inderlig det! :P

Men vi var sikkert litt av et syn da vi gikk hjem idag. Jeg i full fart nedover gata med Mira hoppende baklengs ved siden av meg og pusen 15 meter bak, jaktende på lina! :P (jeg må nesten le nå, men da var det ikke like morsomt!)

Guest Christine
Skrevet

Katter er noe hærk :P

Vi har bare 14-15 pusekatter rundt huset vårt vi..Kom hit og tren, og se om det blir litt enklere :P

Skrevet

Se på det som en knallgod forstyrrelse, og tren akkurat som du pleier, bare senk kravene litt :) Så skal du nok se at det går bra etter hvert!

Skrevet

Se på det som en knallgod forstyrrelse, og tren akkurat som du pleier, bare senk kravene litt :) Så skal du nok se at det går bra etter hvert!

Enig med IW. Dette er jo en super forstyrrelse! Og ikke minst det at katten er såpass interessert i Mira at h*n dilter etter på den måten. Kanskje du rett og slett får en super ny venn til henne :)

Jeg er kanskje ikke helt upartisk da siden jeg har to katter selv i forhold til Sofus. Og jeg vet hvor vanskelig det kan være med trening under "kattens øyne". Men for Sofus, har jeg uansett valgt å se det positive i det. Han lider i utgangpunktet med ekstrem mangel på konsentrasjon, og det er jo viktig at jeg ikke gjør det for lett for ham heller.. Selve katteproblematikken gjør at jeg konser på å nå ham akkurat der han er, hvis du forstår hva jeg mener... Litt tidlig på morgenen for meg, dette her... hehehe..

Skrevet

Ja, dere har vel kanskje rett.... :) Jeg skal prøve å se det positive i det! :rolleyes: Blir bare så oppgitt når hunden løper frem og tilbake som en annen tulling, og ikke enser hverken meg eller godbitene!

Men altså, dersom noen trenger litt forstyrrelser i treningen så er det bare å komme hit! :)

Akkurat nå sitter pus utenfor stuevinduet og ser på oss, mens Mira sitter i sofa'n med full bust og knurrer... Aldri en kjedelig dag her i gården! :rolleyes:

Skrevet

Ja, dere har vel kanskje rett.... :D Jeg skal prøve å se det positive i det! :rolleyes: Blir bare så oppgitt når hunden løper frem og tilbake som en annen tulling, og ikke enser hverken meg eller godbitene!

Men altså, dersom noen trenger litt forstyrrelser i treningen så er det bare å komme hit! :)

Akkurat nå sitter pus utenfor stuevinduet og ser på oss, mens Mira sitter i sofa'n med full bust og knurrer... Aldri en kjedelig dag her i gården! :rolleyes:

Hihi, skal ikke være så lett bestandig :) Han blir vel vant til den etter hvert.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...