Gå til innhold
Hundesonen.no

Skjøt hund fordi han tisset i hagen


>Lene<

Recommended Posts

Skrevet

Selvfølgelig skulle han ikke skutt hunden, men å bruke naboens hage som hundetoalett gjør man da bare ikke! :unsure:

Skrevet

Syke syke mann ;) !

Skjønner at han ble lei at den tisset i hans hage, men ærlig talt, han hadde ikke behøvd å skyte den...!

Guest Christine
Skrevet

Shit...Lurer på om hunden nede i gata mi blir skutt snart jeg...

Skrevet

Her er hundeeier helt sjokka fordi hunden har jo brukt hans hage i over fem år, og nå ble det plutselig nok? Hvor glad hadde du vært i nabogutten hvis han i fem år hadde brukt hagen din som sin egen lille utedo? For folk som ikke liker hunder tror jeg ikke de ser stor forskjell mellom hundebæsj og menneskebæsj, og jeg synes menneskebæsj i skogen er kjempeekkelt. (litt dårlig eksempel kanskje?)

Leste ett annet sted at denne mannen hadde klaget til naboen flere ganger, men at nabo ikke hadde hørt etter.

Han overreagerte jo, og det gikk ut over en uskyldig part, men mener nabo har skyld i saken han og, og burde ta litt mer selvkritikk enn å si at dette har vært greit i fem år.

Skrevet

Her er hundeeier helt sjokka fordi hunden har jo brukt hans hage i over fem år, og nå ble det plutselig nok? Hvor glad hadde du vært i nabogutten hvis han i fem år hadde brukt hagen din som sin egen lille utedo? For folk som ikke liker hunder tror jeg ikke de ser stor forskjell mellom hundebæsj og menneskebæsj, og jeg synes menneskebæsj i skogen er kjempeekkelt. (litt dårlig eksempel kanskje?)

Leste ett annet sted at denne mannen hadde klaget til naboen flere ganger, men at nabo ikke hadde hørt etter.

Han overreagerte jo, og det gikk ut over en uskyldig part, men mener nabo har skyld i saken han og, og burde ta litt mer selvkritikk enn å si at dette har vært greit i fem år.

veldig bra sagt og veldig enig!

er bare så utrolig synd at det skal gå ut over uskyldige dyr at enkelte mennesker ikke har no mellom øra...!

Skrevet

Herregud... Må da gå an å finne en annen løsning...

Og on that notice: Det må da gå an å passe på pelsen sin!

Skal lade hagla jeg nå, så jeg har den klar til neste gang schäferkjøter'n i nabolaget, kommer å driter i hagen min ;)

Skrevet

:P ja helt ening den må finnes andre muligheter teng hor vont den hunden må ha had det :P men nu må vi ikke lege all skyld på Naboen får eieren kunne gjo gjort noe som f eks og bite den i et bon ;)

stakar hund <_< men han behøve jo seff ikke skyte hunden nei det fines andre muligheter :P

Skrevet

Blir så trist og forbannet når jeg leser slike ting!

Kan jo godt skjønne at det ikke er fullt så hyggelig å ha en hund tissende i hagen hver dag, men problemer må vel kunne løses på andre måter? ;)

http://www.dagbladet.no/nyheter/2006/07/14/471487.html

Ja andre måter ja.. hva med han i Usa som fant løsningen på et lignende problem.:

Han sto ute sammen med hunden. Gråt og bar seg værre.. en politipatrulje stoppet og lurte på hva som var galt. "Ååå hunden min er syk og har ikke godt av å leve lengre, men jeg orker bare ikke å gå til veterinær med den.

Det kan vi fikse for deg sa politimannen tok fram revolveren og skjøt hunden på flekken..

""Hva har du gjort?? ropte naboen og kom flyende.."Har du skutt hunden min??

Skal visstnok være sann..eller kanskje det er en vandrehistorie?

Skrevet

Herregud, det finnes mange teite folk i verden!

Er sinna på de som bestemmer at det bare skal være 3 års fengsel for å ha drept et dyr, det burde vært like lenge som det er nå noen har drept et menneske. ;)

Skrevet

Herregud, det finnes mange teite folk i verden!

Er sinna på de som bestemmer at det bare skal være 3 års fengsel for å ha drept et dyr, det burde vært like lenge som det er nå noen har drept et menneske. :lol:

Mener du egentlig det?

Skrevet

Mener du egentlig det?

Syns godt det kunne vært strengere straff for mishandling av dyr jeg.. Ikke sååå ille kanskje, men jeg må innrømme at når jeg ser på animal planet og en dust har hivd bikkjene sine oppå taket i 50 varmegrader i flere timer... Ja da får jeg nesten litt lyst til å gjøre det samme med han... :lol:

Skrevet

Enig i strengere straff, men det er grenser. Hvis du hadde hatt en hund som ble skutt, og naboen hadde en søster som ble skutt, er samme straff rettferdig?

Mener at mishandling av dyr bør ha strengere straffer, men at mishandling av mennesker bør ha enda strengere straffer. Tross alt finnes det ganske mange torturerte, sultende, steinede, og mishandlede mennesker rundt om i verden. Hvorfor er det så mye lettere å bry seg om dyr?

Skrevet

Enig i strengere straff, men det er grenser. Hvis du hadde hatt en hund som ble skutt, og naboen hadde en søster som ble skutt, er samme straff rettferdig?

Mener at mishandling av dyr bør ha strengere straffer, men at mishandling av mennesker bør ha enda strengere straffer. Tross alt finnes det ganske mange torturerte, sultende, steinede, og mishandlede mennesker rundt om i verden. Hvorfor er det så mye lettere å bry seg om dyr?

Dyr er mye søtere! :rolleyes:

Nei, jeg er enig i at man bør ha strengere straff i begge tilfeller, og så absolutt enig i at man ikke skal ha like streng straff! :lol:

Skrevet

(Jeg vet eeegentlig at eieren hadde litt skyld i dette)

MEN jeg blir så forbanna på han som skjøt hunden at har lyst til å ************ :lol:

Hmpfr! Syke folk! *mumle irritert til seg selv* <_<

Skrevet

Herregud, det finnes mange teite folk i verden!

Er sinna på de som bestemmer at det bare skal være 3 års fengsel for å ha drept et dyr, det burde vært like lenge som det er nå noen har drept et menneske. :P

absolut helt enig med deg ^_^ :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...