Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikringssak på utlånskamera?


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Kameraet mitt (Nikon D50) er hos doktor'n nå. Vet ikke helt hva som feiler det. Først streika blitzen, og deretter hele menysystemet (men kunne fortsatt ta bilder da)

Har vært hos doktorn i snart to uker nå, og kunne ikke regne med å få det igjen med det første.. GRRR!

Og jeg som har valper hjemme!

Jeg fikk et slikt lite utlånskamera (siden det gikk på garantiern) og glad og fornøyd tok jeg det med til stranda for å ta bilder av Echo. Stilte han opp på ute på en "molo" og knipsa ivei. Vovven ble skremt av en bølge og rant meg ned med det resultat at kameraet plaska ned i sjøen. Plukka det fort opp, men ødelagt var det.

Personalet på Japan Photo (som lånte meg kameraet) sa at jeg måtte erstatte det (betale full pris) vet noen om dette er riktig? Jeg hadde en slik "superforsikring" på kameraet jeg leverte, men tegnet naturlig nok ikke forsikring på utlånskameraet...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...