Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva sier dette bildet dere?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

2504.JPG

Er hun sur? blid? usikker? dominerende??

Har ikke lyst til å si hva jeg mener og hva hunden gjorde før/etter bildet ble tatt.

(sier det senere etter noen svar)

Jeg fikk bare tatt Chicka i et litt typisk hun øyeblikk

Skrevet

Jaaa det var det jeg også tenkte, ertelysten og selvsikker. :lol:

Vi har nemlig hatt et gjennombrudd idag hvor to tisper kom plutselig på oss og Chicka lkete med dem uten å være bøs og bestemmete.

Flink pike???

Skrevet

Selvsikker og nysgjerrig virker det som hun er. Skal kjekke seg litt opp og sjekke ut den andre hunden.

Det mener jeg også... ser ut som hun skal tøffe seg litt, slik donny gjør når han flørter(som kun noen få heldige har fått set det utrolig stygge flørte blikke til donnen:P)

Skrevet

på det siste bilde ser hun litt skeptisk ut... men det kan jo vere for at alle står i en klynge da

Ja der lurer hun veldig siden den andre lukter i rompen hennes og Balto lukter på hun andre tispen, Balto er jo Chickas gutt :lol:

Skrevet

Ja der lurer hun veldig siden den andre lukter i rompen hennes og Balto lukter på hun andre tispen, Balto er jo Chickas gutt :lol:

hihi... ja må passe på mannen sin... her i huset er det en border(20kg) og en aussie(25kg)som krangler om(virkeli krangler) om lille doffen på 12-15 kg:P

Skrevet

hihi... ja må passe på mannen sin... her i huset er det en border(20kg) og en aussie(25kg)som krangler om(virkeli krangler) om lille doffen på 12-15 kg:P

Så søtt!

Chicka ble skremt en gang for hun stod inne i paddocken til hestene og spiste på litt gress, så kom den ene hesten bakfra og snuste hun i rompa, skikkelig dragsug.

Hun skvatt noe inmari og gikk rett i strømtråden stakkars.. :unsure:

Derfor er hun litt usikker når det gjelder snusing bak.

Skrevet

uff stakkar, hesten har jo først et dragsug så et "utpust" som gjør at man kan dette jo:P stakkar lita.. ha nok vert sjokka jeg å

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...