Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen nye bilder som er tatt med det nye objektivet


Tine

Recommended Posts

Skrevet

Var meininga jeg skulle kjøpe Sigma men det ble ikke for jeg fant ett Tamron 70-300 til 1500 kr hos Japan foto :D Er veldig fornøyd da men jeg er ikke helt inne på det ennda :P Har samme kamera som deg er veldig fornøyd med det også...Anbefaler deg å kjøpe samme objektivet som meg rimelig er det også og det tar fine bilder :) Kjøpte mitt kamera for litt over 2 uker siden og må si jeg savna zoom etter noen dager så jeg måtte bare ha ett objektiv :P

Skrevet

350D'n har litt fokusproblemer, mer enn de større modellene (20D,30D osv) og derav er kompabiliteten for uoriginal optikk dårligere. Jeg ville nok satset på Canon optikk, evt Sigma til 350D. Men jeg har jo sett mange Tamron 70-300 bilder, og til å være den prisen synes jeg det virker veldig bra.

Skrevet

Skal spare til Canon optikk nå så om noen mnd så skal jeg kjøpe meg ett nytt objektiv... Jeg hadde ikke råd til noe annet nå... Tenkte å kjøpte meg ett objetiv i pris klassen mellom 6-8 tusen :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Skal spare til Canon optikk nå så om noen mnd så skal jeg kjøpe meg ett nytt objektiv... Jeg hadde ikke råd til noe annet nå... Tenkte å kjøpte meg ett objetiv i pris klassen mellom 6-8 tusen :huh:

har du brukt for ett objektiv til 6-8000 kr? siden du bare tar bilder av hunden din?

Skrevet

Nei, jeg skal kjøpe det senere :huh:

ok.. jeg tenkte bare til bruket ditt så ville det vell være bortkasta penger siden du får knall flotte bilder med det du har nå!

Skrevet

Ja jeg skulle bodd mye nærmere dere alså, så kunne vi gått masse turer og jeg knipsa bilder :P

Skrevet

Blir sikkert canon eller noe er litt usikker ennda, men har ett hefte med alle objektivene liggenes så jeg skal kikke litt å høre på butikken :P Kjøper sikkert når skolen begynner eller rett etterpå om alt går som planlagt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...