Gå til innhold
Hundesonen.no

Er bare sååå fornøyd :-)


Lisbet

Recommended Posts

Min lille Entlebucher nedkom søndag med 4 flotte valper, så nå er den norske entlebucher-bestanden mer enn doblet (fra 3 til 7)!

Becky er en super mamma, masse melk og masse omsorg har hun til de små, og det er herlig å se hvordan de legger seg ut allerede nå.

Dette er jo første kull i Norge, og det er kjempespennende å kunne følge disse små krabatene framover, jeg føler meg priviligert.

Måtte bare skryte litt, er så stolt av lilleplutten min!

Lisbet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for gratulasjoner, jeg har fosøkt å legge inn bilder i et album, men det går ikke,v et ikke om det er nettleseren min som gjør at det ikke går, har hatt noen problemer. Men enten legger jeg ut bilder i nettalbumet mitt eller på hjemmesiden, sender en link når det er gjort.

mvh

Lisbet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker igjen for alle gratulasjoner, de er utrolig herlige (mer om min og om rasen i annen tråd her, se under hunderaser etter Entlebucher Sennenhund)

Har lite vedleggsplass igjen, bare 3 kb, har prøvd å lage album, men får det ikke til :-(

Da må jeg vel slette de bildene jeg har lagt ut i "rasetråden" kanskje? Er ikke så god på sånt.

De vokser i alle fall i rekordfart, for melkebutikken er døgnåpen og flommer over ;-) De er jo i utgangspunktet nesten like store som grosservalper er når de blir født, men de har et annet temperament, det merkes allerede nå. Kommer de ikke fram, er det ikke vanskelig å høre at det er noe galt. Og finenr de ikke yndlingspatten, eller det er trangt om plassen på annen måte, er det også hørbart. De lukter også litt annerledes enn grosservalper ;-)

Hvis jeg ikke får til å legge inn bilder, går det nok an å se i albumet i vårt Entlebucher-forum, for det kommer jeg til å oppdatere etterhvert, så om jeg ikke får til noe her, skal jeg finne en link til dere.

mvh

Lisbet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er valpene bare helt herlige, de åpnet øynene i går, og nå har de begynt å "bite" på hverandre i en slags forsøk på lek. KAn se på dem i evigheter. Har lagt ut en blogg/valpedagbok med noen bilder på Yahoo http://uk.blog.360.yahoo.com/blog/ men jeg vet ikke om dere kan se den uten å logge inn der. greit for valpekjøperne å kunne gå inn og se hvordan det går med de små.

Ikke at de er så små lenger, de er godt over kiloen, og blir to uker på søndag. De andre hudnene frå nå aller nådigst lov til å delta litt, og vaske de små, gjett om det er topp for to gamle valpesyke damer... ;-)

Vi koser oss!

Lisbet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...