Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som skal på unkarsfestivalen neste helg?


Tine

Recommended Posts

Skrevet

Ja neste helg er endelig unkarsfestivalen og jeg reiser ned 4 året på rad :P Så lurte jeg på om det var noen her fra sonen som skal ned? Kanskje vi kunne slått av en prat da?? :P Tine

Skrevet

Ja den festivalen slår alt jeg har vært på hverfall :P Den ligger i Suldal. Søk på unkarsfestivalen på goggle så kommer det nok en del opp :P

Skrevet

Jeg er jo singel så hadde jo vært noe for meg.. hehehe :P

Men reiser til Hellas neste helg.. Velger heller det denne gangen jeg.. :P

Skrevet

Ungkarsfestivalen er hysterisk morsomt! :P Er selv fra suldal (der det arrangeres) og har vært med mange år selv!

Neida, man TRENGER ikke være singel, det er en fordel da de fleste er på sjekkeren, men man trenger ikke :P Man må bare være klar for VM i rølpefest :P

Skrevet

Ja det er helt sant man trenger ikke være singel i det hele tatt :P Alltid like morsomt om du har type eller ikke :P

Skrevet

Ungkarsfestivalen er hysterisk morsomt! :P Er selv fra suldal (der det arrangeres) og har vært med mange år selv!

Neida, man TRENGER ikke være singel, det er en fordel da de fleste er på sjekkeren, men man trenger ikke :P Man må bare være klar for VM i rølpefest :P

Der du møtte Trond eller...? :P Det kan isåfall forklare en hel del! :P:P

Skrevet

Der du møtte Trond eller...? :P Det kan isåfall forklare en hel del! :P:P

Tsk, Trond og Silje er søte såh!

Trodde sånne festivaler var noe de arrangerte i grisgrendte strøk med mil mellom hvert menneske, så feil kan man ta :P (evt er rogalandsgeografien min for dårlig)

Skrevet

Så noe på tv om slike fester engang. Slikt det framsto på tv var det fryktelig mange bønder i fylla som skulle sjekke damer på de rareste måter.

Skrevet

Tsk, Trond og Silje er søte såh!

Trodde sånne festivaler var noe de arrangerte i grisgrendte strøk med mil mellom hvert menneske, så feil kan man ta :P (evt er rogalandsgeografien min for dårlig)

Ingen som har sagt at Suldal er så himla sentralt nei :P Vi har to matbutikker rett ved siden av hverandre og dett er dett!

Jepp, men den var litt intern da...! :P

Nei traff han ikke der :P Traff han på fest med puppeballonger og penisboller! (fremdeles internt :P)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...