Gå til innhold
Hundesonen.no

Trimming av Dachs


alucinor

Recommended Posts

Skrevet

Har en strihåret Dachs som muligens burde trimmes litt. Men hvordan i alle dager gjør jeg det? Noen her som har Dachs som de trimmer og som kan gi meg noen tips? F.eks hvilken trimmekniv bruker jeg.

Skrevet

Nå har ikke jeg en Dachs, men en annen trimmerase, dvergschnauzeren. Dette er min første hund, så det har blitt en del prøving og feiling. Jeg vil anbefale deg å gå på et trimmekurs hvis du har muligheten, da får du veldig mange gode tips og råd, dessuten vet du da hvordan han skal bli seende ut tilslutt. De første gangene du gjør det alene så ikke forvent all verden, og ha tolmodigheten med deg.

Når du napper så er det like greit å bruke fingrene. Du får kjøpt et pudder som gjør at du får bedre tak på hårene. Pimpsteinpulver gjør også susen. Hold igjen med venstrehånda over der du skal nappe, og napp med høyrehånda. Viktig å nappe i hårretningen. Napping skal ikke være smertefult for hunden, så vent til hårene på kroppen slipper lett.

Ellers så må jeg bare si lykke til, og gjør det til en kosestund for deg og hunden...

Skrevet

Har en strihåret Dachs som muligens burde trimmes litt. Men hvordan i alle dager gjør jeg det? Noen her som har Dachs som de trimmer og som kan gi meg noen tips? F.eks hvilken trimmekniv bruker jeg.

Vel, du kan kjøpe en trimmer, det gjorde jeg, og jobben var gjort på ett sekund, gikk veldig fort, og det er veldig lettvint å nappe en dachs åsså..:D hehe

Jeg har dachs selv så har spurt mange før, men fikk det til til slutt :P

Skrevet

Hva er en trimmer, og kan den brukes på dvergschnauzere som også skal trimmes?

Vel, trimmern min ser slik ut, og tror du kan bruke den på den herlige shnauzern din;) hehe

P1050307.jpg

P1050305.jpg

Skrevet

Åja, slik har jeg jo, men får ikke til å bruke den... :rolleyes: Jeg trodde du hadde funnet en elektrisk maskin som gjorde jobben for deg, slik som klippemaskinen gjør at du slipper å bruke saks *jada, det er lov å håpe :D *

Skrevet

Vel, trimmern min ser slik ut, og tror du kan bruke den på den herlige shnauzern din;) hehe

<bilde1>

<bilde2>

Hvor mye kostet den?

Skrevet

Åja, slik har jeg jo, men får ikke til å bruke den... :rolleyes: Jeg trodde du hadde funnet en elektrisk maskin som gjorde jobben for deg, slik som klippemaskinen gjør at du slipper å bruke saks *jada, det er lov å håpe ;) *

Hehe, nei desverre, men det er jo enda koseligere å gjøre det for hånd, for da kan man jo lete etter eventuelle arr, og sår som hunden har pådratt seg:) hehe..

Men gid om en elektrisk en hadde finnes, men den trimmern, er jo ekstremt lett å bruke da :D hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...