Gå til innhold
Hundesonen.no

noen som vil møte min Bajas?


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

nå har jeg jo hatt Bajas i noen uker...

jeg vet ikke helt hvordan han reagerer på andre hunder... noen ganger hisser han seg opp, noen ganger griner han, noen ganger vil han leke... jeg kjenner han jo ikke så godt, men vil veldig gjerne hilsepå en stødig hund, helst han hund siden det er de som pleier å være problemet. han er litt sjefete.. han setter en schæfer valp på plass jallefall! jeg vil gjerne møte noen som har en eldre hund som vet hvordan man skal hilse! helst en plass de kan løpe løs å leke!

han er en liten gutt på ca. 10 kg. 3 år.

vil du møte min Bajas? send meg gjerne en privat melding hvis du vil det:)

apsolutt ingen som vil treffe gulle mitt?? :wub:

*slått sammen grunnet dobbeltposting* Mod. Yakine

Skrevet

Jo, det vil vi fryktelig gjerne (har akkurat tatt det opp med Fibi), men du bor litt langt unna! :huh:

Skrevet

hei

kunne gjerne vært med deg på tur jeg, har ei berner tispe på to år.

kan bli litt kjedelig å gå på tur alene i lengden.

Skrevet

det hadde vert kjekt å møtt dere begge!

jeg er litt pysete i møte situasjoner.. som sakt så kjenner jeg ikke hunden så godt.. har bare hatt han i ca 1 mnd. noen ganger freser han når han møter han hunder.. derfor vil jeg veldig gjerne treffe en som han kan leke å ha det gøy sammen med! hvor skal vi møtes???

mia: gleder meg til vi skal gå tur sammen i dag!

Skrevet

ja:)

når kan du?

hvor?

Jeg har ikke bil. :)

Så må være en plass jeg kan komme meg til meg buss eller noe.

Men i Stavangerområdet.? Tastaveden? Store Stokkavann? Eller Sandestranden?

Jeg kan i dag hvis du kan. :) Kan nesten hver dag. Hehe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...