Gå til innhold
Hundesonen.no

campingstol


Fillerya

Recommended Posts

Skrevet

Hva slags stol har dere med på utstillinger? Har tenkt til å kjøpe en sånn man bare kan klappe sammen og tar vliten plass og er enkel å ta med seg. De på europris kan man putte oppi en liten bag og er praktisk, men ikke den mest komfortable stolen som finnes.

Min samboer ønsker seg en "gammeldags" campingstol. Vi har sett på en også på europris og den er til og med regulerbar i ryggen. Den stolen er ikke spesielt plassbesparende. Ser for meg vi komme der med to lenestoler og trimmebord og bikkje!

Har ikke lagt merke til hva slags stoler utstillingsfolket buker. Så hva bruker dere? :)

Guest Christine
Skrevet

Kjøpte på plantasjen til 300,- trur jeg det var.

SAmmenleggbar i pose, armlen, plass til å ha mobil og penger+ sånn "bilk" for å ha flaske i!

Edit: Prikklik som Jeampi sin(nesten) Mangla bare den mobillomma, så :)

Guest Christine
Skrevet

Marianne:

Jeg og Jeanette har nesten helt like..

Veit ikke hvor hu kjøpte den, men jeg kjøpte den på Plantasjen for 2-300 trur jeg det var :)

Skrevet

Marianne:

Jeg og Jeanette har nesten helt like..

Veit ikke hvor hu kjøpte den, men jeg kjøpte den på Plantasjen for 2-300 trur jeg det var :)

ja jeg så det! ;) men så på den siden Jeampi hadde tatt bilde fra og den kostet bare rundt 70 DKK! men de sender ikke til andre land! ;)

Skrevet

De har på Jysk.. til 69 kr og 100 eller noe.. jeg kjenner noen som har de og de sier at de er bra ;)

oi så ålreit! ;) litt praktisk med en som er enkel å ta med seg! og jeg må ha rygg støtte, så den virka veldig ålreit! :)

Skrevet

Jeg kjøpte mine på hydro texaco :):rolleyes:

Vet ikke helt hvor mye hver kosta da... ;) Er liksom en slags lenestol... Litt lengre i ryggen enn den firkanta til Jeampi, og Christine som sier hun har nesten lik.. ;)

Skrevet

Vi har samme som Jeampi's.

Bare i lime grønn og turkis, ga 99,- kr pr stk på plantasjen for litt sia.

Klapper den sammen å putter den i vesken som hørte til, lett å ta med seg :)

Skrevet

Jeg kjøpte den på en eller anne sånn alt mulig butikk slik som chlas olson og betalte 150 kr for den. Jeg har hatt den i snart 3 år :wub:

Skrevet

ja vi har to sånne stoler som er sammenleggbare også har vi en "sofa"(kjøpt på biltema) altså toseter. vi bruker smregel bare toseteren da men er det flere med oss så tar vi alle stolene med.

Skrevet

jeg har en rød camping stol som jeg bretter "oppover" slik at den blir lang og tynn når jeg bærer den med meg.

http://www.toolworld.dk/images/96355.jpg

Jeg har også en sånn en.. De er jo kjempegode å sitte i, lette å ta med seg og har til og med en lomme til å ha flaske eller lignende i, på armlenet..

Tror den blekjøpt på en bensinstasjon jeg, til 100 kr omtrent..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...