Gå til innhold
Hundesonen.no

Curly horse


Ia

Recommended Posts

Skrevet

Jeg elsker hester, men er allergisk :icon_redface: . jeg har hørt om en hesterase som jeg ikke reagerer mot- nemlig Corly horse. Har noen hørt om dem, vet noe om dem, eller vet hvor noen holder til, så værsåsnill og svar! :P

Skrevet

hvis du går inn på www.curly.no :P

En kjempe hyggelig damen med navnet Lene er det som driver den siden. Hun hjelper deg med alt, du får sikkert lov til å besøke henne og prøve en curly også :icon_redface:. Har tenkt meg en tur ned til henne i sommer.

Skrevet

hvis du går inn på www.curly.no ;)

En kjempe hyggelig damen med navnet Lene er det som driver den siden. Hun hjelper deg med alt, du får sikkert lov til å besøke henne og prøve en curly også :). Har tenkt meg en tur ned til henne i sommer.

Jepp der er det masse av info ;) Lene er kjempe hyggelig ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg sendte en mail til Lene for flere måneder siden, men hun har ikke svart! Hvet dere hvor hun holder til?

Skrevet

Hei du, jeg er allergisk mot tør høy(ekstremt), jeg tar noe som heter zyrtek. det virker faktisk.

du burde prøve. det virker som regel. gå til legen å få en resept, å hør med han..

det er mitt tilbud, litt allergisk mot hest å men det gårbra me meg.. er der 24/7 så det går no fint ;);):huh:

Skrevet

Ingvild er i bursdag, så jeg tillater meg å svare... Hun går på allergi og astmamedisiner hele året. Når det kommer til ting hun reagerer voldsomt på, hjelper dessverre ingen medisiner. Da hun var liten, lå hun på sykehus flere ganger i året pga astma og lungebetennelser og kan bli så syk at det står om livet. Derfor er det ekstra ille at hun av alle skulle bli så hestegæærn! ;) stakkars lille jenta til mamma :huh: ! Men er det ingen som vet om noen med curly horse, bortsett fra hun Lene som ikke har svart på mailene??

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Joda! Nå har vi vært i kontakt med Lene og skal på besøk dit om to uker. Kanskje den gamle mora skal ta opp gamle kunster og prøve å ri litt også! ;)

Guest Christine
Skrevet

Joda! Nå har vi vært i kontakt med Lene og skal på besøk dit om to uker. Kanskje den gamle mora skal ta opp gamle kunster og prøve å ri litt også! ;)

Så stilig ;)

Lykke til da og kos dere masse! ;)

Skrevet

Så stilig ;)

Lykke til da og kos dere masse! ;)

Takk, det skal vi! ;) Blir sikkert masse bilder og! :P :blush:

Skrevet

Det finnes vel noen gårder som har hestene på utegang hele året også? Var på en sånn gård i danmark en gang, og den var fantastisk! Foringsstasjon og egne "liggeplasser", klarer ikke forklare ordentlig, ganske mange år siden.. Men det vil kanskje hjelpe litt på allergi?

  • 8 months later...
Skrevet

Savner hestene :D

Tusen takk for hjelpen alle som har svart på denne tråden!

Hadde dere ikke foreslått Lene's hester hadde jeg kanskje aldri fått ri.. Er veldig takknemlig! :D

Uheldigvis for meg er hawk solgt.. :D Men hun som har kjøpt han virker veldig hyggelig. Mamma har visst hatt kontakt med henne via facebook. :D

Sassey skal snart få føll, og jeg tror mamma og Lene har avtalt at jeg skal få komme dit er tur etter at føllet er født :Laugh:

Gleder meg masse! :)

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...