Gå til innhold
Hundesonen.no

Brann...


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

I dag så har jeg besøk av Martine og Aiko (Bc_Jenta). Vi satt ute og koste oss med bikkjene plutselig så kjente vi røyke lukt. Vi tenkte bare at det sikkert er noen som griller og tenkte ikke noe mer over det egentlig :) Plutselig ser vi at det ryker helt sykt mye. Vi ringer til naboen, Angelika og sier at det brenner for vi så flamme etterhvert også.

Vi blir helt hysteriske og ringer brannvesenet også sier jeg til Martine at si bare at det er en liten flamme sånn at ikke det kommer kjeeempe mange brannbiler og hele pakka!

Etter noen minutter kommer det en liten brann bil, tre store, ambulanse og to politibiler for en så liten flamme :rolleyes:

Men tenk om det hadde brent mer da og ikke vi hadde merket det.. Det er et kjempe gammelt hus og hadde sikkert brent ned på noen få minutter om det hadde brent mye... Oi, ganske sykt å tenke på. Heldigvis så oppdaget vi det da :wub:

Bilder: :P

100_4873.jpg

100_4876.jpg

100_4875.jpg

100_4879.jpg

100_4874.jpg

Skrevet

hihi, jeg må le litt da. Ikke slemt ment, men fy såå hysterisk du virka på tlf :wub:

"det brenner, jeg ringer deg senere" hoho :)

(litt ond idag, men det er fordi du skal slite med meg i hagen hele helga :P

Skrevet

Jeg satt hos ei vennine i dag. Hun bor midt i sentrum.. Plutselig hørte vi mye tuting og moren kom inn å sa at bilen brente. Vi gikk ut å den var full av røyk, noen hadde kommet til med slokningsapparat og stoppet brannen.. De trodde også det var noen som grilla..

Skrevet

I dag så har jeg besøk av Martine og Aiko (Bc_Jenta). Vi satt ute og koste oss med bikkjene plutselig så kjente vi røyke lukt. Vi tenkte bare at det sikkert er noen som griller og tenkte ikke noe mer over det egentlig :P Plutselig ser vi at det ryker helt sykt mye. Vi ringer til naboen, Angelika og sier at det brenner for vi så flamme etterhvert også.

Vi blir helt hysteriske og ringer brannvesenet også sier jeg til Martine at si bare at det er en liten flamme sånn at ikke det kommer kjeeempe mange brannbiler og hele pakka!

Etter noen minutter kommer det en liten brann bil, tre store, ambulanse og to politibiler for en så liten flamme :rolleyes:

Men tenk om det hadde brent mer da og ikke vi hadde merket det.. Det er et kjempe gammelt hus og hadde sikkert brent ned på noen få minutter om det hadde brent mye... Oi, ganske sykt å tenke på. Heldigvis så oppdaget vi det da :P

Bilder: :P

Totalt OT, men hvor er bildene av brannmennene hen?????

:icon_redface:

Skrevet

Jo, med ryggen til... :P

Hadde vært litt morsomt og: gå foran de, og be de samle seg sammen og si chees! :icon_redface: Før de slokka brannen :P

hihi... På skolen min har brann alarmen gått tre ganger på to dager, da den ene dagen varte fire timer- og det var ikke brann noen av gangene. Slapp matte prøve da :P Nei brann er ikke noe å leke med, bra at dere fant det ut tidlig :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...