Gå til innhold
Hundesonen.no

Lager ny hjemmeside! :D


Maria

Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå driver jeg med nok en hjemmeside. Skifter layout ca. annenhver time, og blir ALDRI fornøyd, men jeg kommer til å bestemme meg snart :) Hehe. For øyeblikket er den litt barnslig, men det skal heg ordne på :D Den er ikke helt ferdig, men jeg jobber med saken. På siden kan du følge med på valpen jeg forhåpentlig vis får til sommeren. Vekst, bilder osv. :D Også kommer det bilder av familie og venner, og også litt om klikkertrening og agility etter hvert. Bare å følge med for jevnlige oppdateringer :D

JADA JEG SKAL SKIFTE LAYOUT OG BILDER! :D

Adressen er som før; www.portugisiskvannhund.tk

Guest Vicky
Skrevet

Syns siden din har blitt kjempeflott! Veldig bra design, man ser at det er godt gjennomtenkt, og du har sansen for rolige harmoniske farger ser jeg :) flott jobba! skal se innom fler ganger :D

Skrevet

Takk :)

*stolt*

Det er den første hujemmesiden jeg har laget som ikke har ferdig design. Den er sikkert ikke den fineste jeg har hatt, men det er tross alt mye morsommere å ha en side du har produsert selv! :D

Skrevet

For dem som ikke liker.tk sider... Gå inn på www.portismaria.moo.no :P hehe..! Same siden, men ulik adresse! :D Koselig om flere vil skrive i gjesteboka da! 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...