Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken rase Pluto er


Djervekvinnen

Recommended Posts

I følge div historier om Mikke og Pluto. Så er Pluto blandingshund. Både Tipp og Topp og Minni har vært på utstilling med Pluto flere ganger, og der kommer det fram at han er blanding av ubestemmelig rase.

I et par gamle historier, hvor Pluto gjør bruk av sin fabelaktige nese til å spore opp Svarte Petter, så sier Mikke at han har blodhundnese. Om det er et uttrykk eller om det er tilfelle er umulig å si.

Men i og med at Pluto flere ganger har bevist at han kjenner igjen alt fra bildekk til pølselukt så kan vi nok gå ut fra at han er ganske mye blodhund ja.

Men han er nok jakthundblandet også. For han tar stand på vilt når han er i skogen..

(ja, jeg leser mye donald :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I følge div historier om Mikke og Pluto. Så er Pluto blandingshund. Både Tipp og Topp og Minni har vært på utstilling med Pluto flere ganger, og der kommer det fram at han er blanding av ubestemmelig rase.

I et par gamle historier, hvor Pluto gjør bruk av sin fabelaktige nese til å spore opp Svarte Petter, så sier Mikke at han har blodhundnese. Om det er et uttrykk eller om det er tilfelle er umulig å si.

Men i og med at Pluto flere ganger har bevist at han kjenner igjen alt fra bildekk til pølselukt så kan vi nok gå ut fra at han er ganske mye blodhund ja.

Men han er nok jakthundblandet også. For han tar stand på vilt når han er i skogen..

(ja, jeg leser mye donald :P )

Så lærte jeg jammen litt idag og ;)

Hilsen en som har en veninne som leser donald hver tirsdag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vrien den der... :)

Han har lett kroppsbygning ihvertfall, som kan minne om en puddels. Men av utseende ligner han ikke en plass. Kunne kanskje ha litt gul jaktlabbe i seg og siden han har så god luktesans, kanskje litt blodhund, en cockers ører og snuten kan kanskje minne litt om både en sporhunds, også er den lang som en myndes.

Ja, jeg bruker fantasien ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det første jeg tengte når jeg så tråden var blodhund, vet ikke hvorfor. Har aldri hørt hvilken rase han var, men syns heller ikke han ligner på en blodhund. Han ligner egentlig mest på en blading av blodhund og noe mer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg syns det er rart at ikke han har litt kjennetegn på rasen ihvertfall. Det er jo ingen som kjenner igjen rasen i han. Og det er jo litt rart da, siden at feks. Bolivar har tydelige kjennetegn til St. Bernard, og at vi skjønner hvilken rase det er.. Jaja.. litt rart. :)

Bolivar:

bolivar.gif

Lenke til kommentar
Del på andre sider

syns han ligner litt på sånn Etna hund å jeg! :) bare at han ikke har så spisst ansikt! og syns det korthåra collie forslaget litt lenger opp også var ganske bra!

men Langbein er jo også en hund... er han ikke det a? men han er jo menneske hund... :P hvilken rase er han da?? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

susannel

Pluto er i hvertfall renraset - da han har vært på utstillinger. Har selv to "bilder" (dvs tegninger) av han og Mikke på Society Dog Show 1939...

Det er ikke riktig. Han er blanding. Dette kommer fram i flere historier.

Han har riktignok vunnet flere priser som "beste hund" og "flinkeste hund" osv. Og en gang "beste gatemix".

Det

Bolivar er en ren St.bernard. Noe som blir gjentatt mange ganger i årenes løp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...