Gå til innhold
Hundesonen.no

Brennesle??


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Var ute på en åker hvor der var en masse av dem. Og efter vi er kommet hjem så går rocky og hopper rundt og ser helt tullet ut. Kan hunder brenne seg på brennesler?

Skrevet

Jo, hunder KAN brenne seg på brennesle! Det er i hvertfall min erfaring.

Under potene har ikke dyra noe pels, så der er de sårbare mot dette. Casper brandt seg på det i går, og hadde tydeligvis irritasjoner på potene. Jeg smurte på aloe vera når han sov, og i dag ser potene mye bedre ut :)

Men det er ikke farlig, bare irriterende! :D

Skrevet

Ja, hunder kan brenne seg på brennenesler! Det er spesielt korthårede og nakenhunder som er utsatt men langhårede kan også bli brent! :) Naslehårene fester seg til hårene og irriterer huden. På mennesker fester de seg på våre kroppshår. Vi blir ikke brent der vi ikke har hår, f.eks inne håndflaten, og under bena!

Guest Vicky
Skrevet

ja, de kan bli utsatt for brennelser... bruke masse potesalve eller aloe vera da...

Skrevet

Da var det derfor han hoppet rundt og irriterte seg og slikket seg på potene. Hehe stakar. Det gikk vekk litt etter :)

Skrevet
Var ute på en åker hvor der var en masse av dem. Og efter vi er kommet hjem så går rocky og hopper rundt og ser helt tullet ut. Kan hunder brenne seg på brennesler?

Ja det kan de. Buken er serlig utsatt på de hårløse feltene...

Skrevet

har lurt på det jeg og jah!! ask trasker rett oppi svææære nesle-busker, men blir ikke brent..har ikke blitt enda hvertfall :)

er det fressten noen som har prøvd og spise brennvesle? det er faktsik litt godt..da mener jeg ikke neslesuppe, men bare og soise bladene hih..gale lille moi..

Skrevet

Hehe har aldrig tenkt på og ta en brennesle og spise. Holder mig langt unna dem for ikke og brennemeg på dem.. Hehe

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...