Gå til innhold
Hundesonen.no

Har mekka meg en hjemmeside


Red Merle

Recommended Posts

Skrevet

Jaja, da her jeg mekka en hjemmeside om meg og bikkjene :) .

Den er ikke 100% ferdig. Jeg er ikke så veldig flink til sånn hjemmeside mekking, men det går :D

Adressen er: http://www.alvrina.piczo.com

Hadde vært gøy med litt ris og ros.

Så hva synes dere? :o

PS* Bare å linke , for den som måtte ønske det B)

Skrevet

Jeg synes den var fin jeg :)

Den glitter-welcom'en var kanksje litt for glitrete for min smak, men men :D

Alle bildene dine linker til forsiden, det kan du ordne på.

Husker ikke helt hvor det er, men det er inne på innstillingene ett eller annet sted!

Inne på andre dyr kunne du kanskje hatt litt større mellomrom mellom dyra & skrifta om dem?

Bare pirkeri dette altså :o

Skrevet

Takk :)

hehe, prøver å finne ut hvordan jeg ordner det med bildene.. hehe.

Men hva mener du med større mellomrom mellom dyra? Mener du bildene?

Er meninga at de skal være sånn :D Man skal trykke på navnene deres for å komme inn på hver enkel side...

Hvis det var sånn du mente da :o

Skrevet

Takk :)

hehe, prøver å finne ut hvordan jeg ordner det med bildene.. hehe.

Men hva mener du med større mellomrom mellom dyra? Mener du bildene?

Er meninga at de skal være sånn :D Man skal trykke på navnene deres for å komme inn på hver enkel side...

Hvis det var sånn du mente da :o

Akkurat nå så funka ikke sia di selvfølgelig, så jeg får ikke sett for å forklare bedre...

Men, vi prøver

Bruker noen symboler for å vise:

*** <- symboliserer tekst

^^^<- symboliserer bilde

Nå ser det slik ut

*^

*^

*^

Jeg synes du burde få litt mer "luft" (inne på siden om andre dyr altså):

* ^

* ^

* ^

eller noe ;)

Skrevet

Syns den var kjempe fin, veldig ryddig åsså :)

Syns sidene der du har fortalt om Geisha og Misty var veldig fine, å knappene var stilige :D

(Men du kommer til enter siden når man trykker på "tilbake" på fotoalbumet)

Vi linker deg, link oss gjerne tilbake :o

www.mister-miko.com

Skrevet

Takk for kritikk! Både posetiv og Negativ!

Basse: Ahh, ok :) Da skjønte jeg det. Får fikse det neste gang jeg oppdaterer siden..

Miko: Helt ok. Vi linker seff tilbake B)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...