Gå til innhold
Hundesonen.no

Regndekken


Recommended Posts

Skrevet

Har sett litt rundt omkring, men jeg fant ikke så mye. Jeg er ute etter et regndekken til stor hund, uten for. Noen som har noe tips? De dekkene jeg har sett har vært med for, men det ønsker ikke jeg, da jeg like greit kan bruke vinterdekkenet da. Men dette syns jeg blir for mye å bruke i sommer når det er varmt.

Skrevet

Ja hadde jeg bare hatt håndarbeider hender så! :P kanskje noen vil sy til meg? Hihih. Men takk for link. Skal vise det til mamma, hun kan sånnt. Men jeg er også interessert i tips til hvor jeg får tak i ferdigsydde dekken. :)

Skrevet

et lurt tips er å lete i de "restekassene" i bodene på utstillinger! jeg vant et kjempefint regndekken der! kosta bare 50 kr! :P eneste jeg måtte gjøre var å sy på strikker sånn at det satt på!

er ofte mye ålreit å billig i slike kasser! :) men man må jo leite litt da!

Skrevet

Jeg anbefaler deg å se på enkelte jakt-dekken og refleksvester, da de kan være tynne og passe dekkende. En del regndekken er jo hele dresser. Det finnes noen her, og her, og her.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...