Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal vi gjøre?


Miko

Recommended Posts

Den ene katten Simba er så rar i dag.

Det begynte med at han til morran hadde problemer med å hoppe opp på ting, å gikk liksom litt krumrygget.

Vi ringte dyrlegen å han ba oss komme, så vi fikk time.

Når vi kom dit var jo selførgelig Simba mye bedre, det så hvertfall sånn ut, å dyrlegen klemte å styra på bakparten hans.

Det var vondt for han hylte å ble helt gal, så tydelig at han hadde smerter der.

Dyrlegen sa til slutt at dette var ikke noe farlig å at han sikkert hadde detti ned fra noe å slått seg :P

Han ga han en smertestillende sprøyte å sa dette var ikke farlig.

Nå har vi akkurat kommet hjem fra valpekurs med Bailar, å nå er han verre.

Han på en måte sleper kroppen etter seg når han skal opp i sofaen og sånn.

Han strever åsså med å legge seg.

Nå er vi litt redde her, hva skal vi gjøre?

Jeg kan ikke tro at han har slått seg å fått så vondt, å hvordan kan ha detti på ryggen?

Han er verdens nydligste pus, han fyller 11 år 12.juini.06

Huff, vet ikke helt hva vi skal gjøre ;)

Se er han ikke søt :P ?:

i8805044_47015_2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så rart at vet'en ikke fant noe da. Hvis det ikke blir bedre veldig snart ville jeg tatt en tur til. Det med å slepe bakparten etter seg vekker vonde minner om da katten min Timo ble påkjørt av en bil... (Det gikk bra). Men hvis Simba hadde vært skadet ville vel vet'en oppdaget det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så rart at vet'en ikke fant noe da. Hvis det ikke blir bedre veldig snart ville jeg tatt en tur til. Det med å slepe bakparten etter seg vekker vonde minner om da katten min Timo ble påkjørt av en bil... (Det gikk bra). Men hvis Simba hadde vært skadet ville vel vet'en oppdaget det?

Simba er en innekatt, så jeg kan ikke skjønne at han har skadet seg ;)

Begynner å bli redd for at dette er noe alvorlig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ble det ikke tatt røntgen? Dersom katten ikke klarer å bruke bakparten sin så er det noe mer enn litt ømhet ute og går.

Det er godt mulig at katten din har forkalkninger i skjelettet (den er 11 år og drar på årene...?). Mulig det finnes medisiner mot det, men dette må du diskutere med veterinæren. Husk en katt er meget flink til å skjule smerter!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan går det med ham? Jeg ville tatt en kjapp tur tilbake til vet jeg da. Alt tyder på at det er noe alvorlig utifra sånn du beskriver det. Det bringer iaf tilabake mindre hyggelige minner. Men som en annen sa, det høres neste ut som om han er blitt påkjørt. Så når han er en innekatt, så er det jo mer skummelt. Kanskje en blodpropp eller noe, det har skjedd med den gamle katten til venninna mi.

Hør med vet'en du, sånn kan han ikke ha det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dyrelegen burde vell kanskje tatt å rønket katten hvis han trodde katten hadde falt og slått seg, og med tanke på alderen på katten så burde det blitt tatt en blodprøve.

Og forresten han var jo helt nydelig da

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...