Gå til innhold
Hundesonen.no

Grilling 09.06.06


goJJo

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vil være med på grilltreff med hundene i elveparken fredagen som kommer? Vi kan møtes på bragernes og gå bortover i parken til vi nesten er på enden. Der er det stor plass man kan slå seg ned ;)

Om man tar med langline kan bikkjene løpe løs og bade litt også ;)

Hvem vil være med? ;)

Cathrine - Mira, Bichon Frisè

Skrevet

Vi kommer selvfølgelig ;)

Cathrine - Mira, Bichon Frisè

Marianne - Rikke,Phalène

Heidi- Elwira, Golden Retriever

Det blir sikkert kjempe hyggelig ;)

Skrevet

Vi kommer selvfølgelig :)

Cathrine - Mira, Bichon Frisè

Marianne - Rikke,Phalène

Heidi- Elwira, Golden Retriever

Tine- Mia, Labrador Retriever.

Det blir sikkert kjempe hyggelig :)

Skrevet

Da sier vi 1830 på bragernes torg :P Husk å ta med noe å grille, så tar jeg og Marianne med grill :P

Cathrine - Mira, Bichon Frisè

Marianne - Rikke,Phalène

Heidi- Elwira, Golden Retriever

Tine- Mia, Labrador Retriever.

Helen - Cora, Cavalier King Charles

Skrevet

Kanskje vi kommer bort om en tur :P Bare litt lixsom.. med begge eller bare simba eller bare Nana :P

Det hadde jo vært koselig da :P

Skrevet

Nææææhæ Tine! Ikke friste meg til å komme å da! Jeg som hadde bestemt meg for å bare ta det helt rolig den dagen siden vi skal starte lp dagen etter...kanskje vi kommer en liten tur å da-en bitteliten kanskje :P

Skrevet

Nææææhæ Tine! Ikke friste meg til å komme å da! Jeg som hadde bestemt meg for å bare ta det helt rolig den dagen siden vi skal starte lp dagen etter...kanskje vi kommer en liten tur å da-en bitteliten kanskje :)

Hehe.. hvis jeg skal lixsom som blir det en slags tur med hundene :P

Men tror ikke jeg skal da!

Skrevet

Nææææhæ Tine! Ikke friste meg til å komme å da! Jeg som hadde bestemt meg for å bare ta det helt rolig den dagen siden vi skal starte lp dagen etter...kanskje vi kommer en liten tur å da-en bitteliten kanskje :P

Hehe.. hvis jeg skal lixsom som blir det en slags tur med hundene :P

Men tror ikke jeg skal da!

må jo komme da! sikkert kjempekoselig! :)

holder det forresten med en grill? jeg har kjøpt en!

Skrevet

Hehe.. tror jeg og henriette skal ha en slapp dag :D

Skal jo ut å konkurrere i morgen :o

skal dere å konkurrere i morgen?

se på været da! er jo helt nydelig! dere må jo bare komme!! :)

Skrevet

skal dere å konkurrere i morgen?

se på været da! er jo helt nydelig! dere må jo bare komme! :D

Ja.. skal opp kl syv.. vi skal ut å konkurrere i morgen.. lp-debut! :)

Skrevet

Det var veldig korslig :)

Kameraet mitt måtte jo selvfølgelig gå tom for batteri da, så jeg fikk tatt bare to bilder, og de ble elendige :D

Lykke til i morgen forresten TineSimbaNana :o

Skrevet

Hvordan hadde dere det??

Noen bilder :) ???

Det var kjempekoselig :D

Jeg tok masse bilder, og noen filmer. Kan legge ut litt her når jeg har fått fiksa det :o

Skrevet

Ja.. skal opp kl syv.. vi skal ut å konkurrere i morgen.. lp-debut! :)

Hvordan hadde dere det??

Noen bilder :D ???

oi så spennende! masse lykke til til dere! :o

vi hadde det innmari koselig! glemte nesten litt å ta bilder jeg, så fikk ikk tatt såå mange! men skal se dem seinere! tror jeg skal legge meg snart!

Rikke var såå flink å bada da! frivillig! det er første gangen og jeg er såå stolt! ;)

Skrevet

Var veldig koselig i går :D Mia var helt utkjørt, hun sovna med en gang jeg kom hjem og puttet henne i seng! HAr også spylt munnen hennes med vann og såpe (neida) Men, virkelig den drittspisingen hennes var disgusting.. :)

Skrevet

jeg la merke til at jeg hadde en eller annen rar grimase på hvert bilde! :rolleyes: ikke veldig fotogen nei! :D

Litt uheldig, kanskje ;D Men det blei mange fine bilder da. Tok jo nesten 100, så det skulle egentlig bare mangle ;D

Var veldig koselig i går :o Mia var helt utkjørt, hun sovna med en gang jeg kom hjem og puttet henne i seng! HAr også spylt munnen hennes med vann og såpe (neida) Men, virkelig den drittspisingen hennes var disgusting.. :)

Ja, det var kjempekoselig ;) Litt dritt at hu spiser dritt ja. Hehe, ikke veldig delikat.

Mira sovna også med en gang, etter 20 minutters bad i kummen ;D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...