Gå til innhold
Hundesonen.no

Billige stålbur!


Recommended Posts

Skrevet

Billige stålbur som samtidig er trygge nok??

Hvor får jeg tak i det?

Haha, ikke brukt her på hundesonene i hvert fall, her er alle så glade i burene sine at de aldri vil kvitte seg med de... :P

Neida, fra spøk til alvor. Hvis du tenker på til bil, anbefaler jeg trønderburet. Det har jeg selv, og er (selv om de koster mye) forholdsvis billige i forhold til mange andre. Jeg betalte 2400 for mitt, inkl. frakt, det er str schâfer fikk jeg beskjed om (liten schäfer mener jeg men)

www.tronderburet.com.

Ellers så er det jo de sammenleggbare som man for overalt, men det er jo ikke særlig trygt i bil hvertfall, også bråker de noe innmari...

Skrevet

Haha, ikke brukt her på hundesonene i hvert fall, her er alle så glade i burene sine at de aldri vil kvitte seg med de... :P

Hei, du kan få kjøpt mitt! :P , neida bare tulla! Vårt var da ganske billig. Kjøpte det etter en lang utsillingshelg i Moss. Det hadde stått ute i regnet, så forhandleren ville nok ikke ta det med seg igjen. Det er sammenleggbart, men brukes bare hjemme og på utstilling, så til det er det veldig fint. Aner ikke hva det koster. Vi pruta det ned også. Prøv på finn.no, eller som oss på utstilling!

Skrevet

Billige stålbur som samtidig er trygge nok??

Hvor får jeg tak i det?

Eg skal selge buret mitt. Er kun brukt 1 gang. Selger det for 800,-

Er sammenleggbart og har 2 døropninger.

Skrevet

Hm...!

Foreldrene mine krever at jeg har bur til begge hundene så det er vel grunnen!

Foreløbig har min ligget i bur om dagen(ikke natta), men ønsker inderlig å trene dem ut av burene :P (får en hund til nå snart)

Kite har tygd i stykker alt som er av tyggelige gjennstander(trur han har seperasjons angst eller no') og jeg har derfor vært så lat/slem å bruke bur på han!

Han ser ut til å ha taklet dette veldig bra og slapper rolig og fornøyd av i buret(sier ikke at han elsker buret eller at han ikke er hjernevasket).

Men skal uansett ha to bur, selv om hundene skal gå fritt på rommet mitt(som er ganske stort) eller i huset på dagen!

*Håper å ha unngått diverse diskusjoner nå!* ;):)

Får undersøke! :P

Skrevet

Hvor stort bur må du ha?

Hm...

Han jeg har nå har vel str. over det han trenger(målt etter behov i bil tur jeg), kunne godt tenkt meg samme str. igjen, ikke mindre!

Hvis noen skjønte hvor stort dette var da! :)

Skrevet

Ok, for på plantasjen har de 2 størrelser. Det minste har jeg og bruker det til min STORE Cavalier på utstillinger. Den andre størrelsen er ganske stor og koster rundt 500-550 kr. Tipper det ville ha passet til en labrador.

Guest Christine
Skrevet

Ok, for på plantasjen har de 2 størrelser. Det minste har jeg og bruker det til min STORE Cavalier på utstillinger. Den andre størrelsen er ganske stor og koster rundt 500-550 kr. Tipper det ville ha passet til en labrador.

Om du snakker om tøyburet så har Milo plass til å ligge, snu seg, sitte, (stå?) ligge på siden osv :)

Skrevet

Om du snakker om tøyburet så har Milo plass til å ligge, snu seg, sitte, (stå?) ligge på siden osv :)

Nei, det er stålbur. ;)

Men innbiller meg at det er ca samme størrelse. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...