Gå til innhold
Hundesonen.no

Kylling og kjøtt som gobiter


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Bør kylling og annet kjøtt være rått eller stekt/kokt når man gir som gobiter til hunden?

Hva er mest håndterlig og hva har duerfart at hunden liker best?

Skrevet

Jeg har alldrig gitt Gizmo rått kjøtt da, pleier å være kokt her :P Men jeg har jo hørt at rått kjøtt en en fin ting å gi dem da! Tror det er mangen som liker rått kjøtt :P

Skrevet

Har ikke erfaring med kjøtt, men steker kyllingen, for å unngå at den blir bedervet. (Er det ikke derfor, da?)

Skrevet

Taika liker både kylling og kjøtt, men det må være stekt/kokkt hvis hun skal godta det som godbiter.

Rått kjøtt, f.eks. av hjort, får hun noen ganger blandet inn i fôret sitt, men da kan avføringen bli noe dårlig dagn etter.

Tror at kyllingen skal være stekt. Kjøtt er nok best å gi som godbit når det er stekt eller kokt;)

Skrevet

Raja får av og til rester av oksekjøtt og svinekjøtt som godbiter. Både rått og kokt/stekt :P Kylling vet jeg ikke om du kan gi rått. Har bare gitt stekt kylling før.

Skrevet

Jeg har gitt rå kylling som godbiter, han har aldri jobbet bedre i hele sitt liv!

Er mindre gris/kliss med stekte godbiter, men fungerer bra å ha rå kylling i en pose i lomma eller i et rømmebeger ved siden av!

Er overhodet ikke farlig å gi rå kylling til hund, men hvis hunden ikke er vant til å få rått kjøtt kan den bli litt dårlig i magen!

Ellers er alle rå godbiter supre forsterkere, det være seg gris, får, fugl, fisk eller storfe!

:)

Skrevet

Jeg har gitt rå kylling som godbiter, han har aldri jobbet bedre i hele sitt liv!

Er mindre gris/kliss med stekte godbiter, men fungerer bra å ha rå kylling i en pose i lomma eller i et rømmebeger ved siden av!

Er overhodet ikke farlig å gi rå kylling til hund, men hvis hunden ikke er vant til å få rått kjøtt kan den bli litt dårlig i magen!

Ellers er alle rå godbiter supre forsterkere, det være seg gris, får, fugl, fisk eller storfe!

:P

Jeg takker for tipset. Jeg er ikke redd for å bli grisete på fingra. De kan vaskes. Fikk forrsten råd om rå svinekotelettbein som ufarlig snacks her tidligere. Det har vi prøvd ut og ble tatt imot med glede! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...