Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt dilemma til sommeren


Djervekvinnen

Recommended Posts

Idag leste jeg i et blad om hvilke bikinier/badedrakter som kler kroppsfasonger best. Dette er jo kjekt å tenke på når badesesongen nærmer seg, og jeg kan gjøre det beste ut av det. ;)

Men så stod det: Hvis du vil ha mindre mage, skal du gå for badetruse med høyt liv, unngå lavt liv, bruk gjerne lodrette striper det slanker og forlenger. Gjerne badedrakt i ensfarget mørkt. Okei den er grei..

Men så har jeg jo ganske rett figur, guttefasong, så jeg vil jo gjerne ha noe som gir inntrykk av mer fasong. Da stod det følgende: Vannrette striper, det gir fylde. Truse med lavt liv, det gir bredere hofter. Unngå vertikale striper. og ensfargede badedrakter..

;)

Okei.. Hvordan gjør jeg dette da? Altså da må jeg velge om jeg vil enten sjule mage og være guttefasong, eller fremheve former og ha magen der?

Hva tror dere? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, du har ikke lest nyeste "woman" vel? Jeg har og et dilemma der, vil gjerne gi inntrykk av mindre rumpe, mindre mage og lengre bein- men hvordan i alle dager kombinere dette? Jeg tror du burde gå for en svakt mønstret bikini, med høy skjæring på beina. Dette er jo en veldig feminin bikinitruse, samtidig som den er høy nok til å "skjule" magen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ville kanskje hatt en bikini som er ensfarget. Vet ikke helt hvordan det blir, men kanskje du kunne ha kjøpt en bikinitruse/hipster med litt høyt liv og belte på, slik at det markerer hoftene på en måte.

Eller så går det an å bruke noe som heter tankini. En todelt badedrakt som skjuler magen.

Her er det noen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips dere! Ja leste i woman dette, og tips er alltid greit å få med seg, når man har sine "mangler" ;) De bikiniene på bildene var flotte! Lurt med sånn topp lignende overdel! Bruke sort badedrakt ifjor, men det ødela ihvertfall alt det lille jeg har av fasong ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Evt gjøre som meg og bli boende i noe a la burka så lenge man er ute blandt folk...

En kombinasjon må vel gå fint, her må man velge mellom ondene, hehe. Evt bruke en mønstret overdel til ensfarget underdel om du heller vil ha oppmerksomheten dradd opp og bort fra andre plasser ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Åhh, bikinier er morro å handle! ;) Kjøper ny hvert år jeg, gjerne 2-3 stykker ;)

Denne har jeg kjøpt nå: *glede seg til å bruke*

274077.jpg

hadde jeg bare hatt sånn kropp. hehehe. Da hadde jeg nok ikke skammet meg over å bruke den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg vil også ha sånn kropp! Helst ved bare å knipse litt. Men vil beholde mine egne pupper da.. de er perfekte! og mitt eget ansikt. Og egentlig begynner jeg nesten å bli glad i den lille magen min jeg..

Nei.. blir nok gamle 70-talls bikinien jeg fant hos mormor! og ikke altfor mange overbefolkede badeplasser...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så mange fine bikinier, sånn som den på bildet, men får jo så stort skille av sånne hipstere... ;)

Skille får man vel av alt, så med mindre du har planlagt å danse rundt toppløs og med gstreng på stranda så må du vel belage deg på et skille.. ;) Det er verre for oss med rødt hår, der skille går mellom griserosa og snøblindhvitt <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så mange fine bikinier, sånn som den på bildet, men får jo så stort skille av sånne hipstere... :P

Det er derfor man har en "sole seg bikini" og en "bade bikini" som forhåpentligvis ikke faller av like lett hvis man hopper osv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er derfor man har en "sole seg bikini" og en "bade bikini" som forhåpentligvis ikke faller av like lett hvis man hopper osv..

Ja men hvis du er sånn kjempe barnslig sånn som meg, ( :P ) så har jeg ikke ro i rompa til å sole meg så lenge av gangen før jeg må bygge sandslott eller ha vannkrig eller noe i den duren.. Og da har jeg jo ihvertfall ikke tid til å bytte bikini...! :P

Nei, bytte-bikini-hele-tiden-opplegg tror jeg ikke er noe for meg assa, men takk for forslaget! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jøss, imponerende! Dere planlegger jo til og med innkjøp av bikini jo. Jeg hadde tenkt å gå med øynene "lukket" og late som om det aldri er varmt nok til at slike lette plagg skal på kroppen. Lurer på om det funker!

Nei, takke meg til burka ideen til Vipsen, blir vel noe ala det for meg tenker jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...