Gå til innhold
Hundesonen.no

fuglehund.moo.no


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Da har vi skiftet template, satt inn nytt banner og endret på det meste :D

Trenger kritikk...

Og ps! gjesteboka er sulten.. :D

Her er siden

Skrevet

Jeg likte kommentarene dine forran linkene og på forsiden :P

Jeg tror jeg har linket til deg, men jeg skal sjekke det opp :P

Det som irriterte meg litt, var at det "spratt opp" en sånn freewebsreklame hver gang jeg trykte på en av sidene i menyen din... Den var der bare i et lite sekund eller så... Men *pirke pirke* :P Mulig du ikke kan gjøre noe med det akkurat.

Fin side :P

Guest Christine
Skrevet

Dette kan du bli rik på ;) Fin side :)

Jepp, jeg er allerede på en god vei vettu :)

Venter snaaaart kull, og da kommer jeg til å lege ut en anonse her på sonen- for intgeresserte ;)

Skrevet

Jepp, jeg er allerede på en god vei vettu :)

Venter snaaaart kull, og da kommer jeg til å lege ut en anonse her på sonen- for intgeresserte :)

Har noen flotte avlsdyr hjemme hos meg også :rolleyes:;)

Guest Christine
Skrevet

Har noen flotte avlsdyr hjemme hos meg også :rolleyes::)

Si i fra om du har noen flotte hunner til parring da :) Har en utrolig flott hann her hjemme.

HeHe... ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

På jobben min (Color Line) la de nytt, blått teppe ifjor.

Dette har resultert i noen ganske flotte og sjeldne eksemplarer av arten, som gjemmer seg i trappen ned til kjelleren..

De er nemlig blå!

Bare å si ifra hvis du vil jeg skal fange en til deg. De er ikke spesielt raske, så tror ikke det skulle bli noe problem.. Kanskje du kunne fått et kull med blå-grå mønstrete?

:wub:

  • 4 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

Da har jeg skiftet template, skrevet veldig masse på nytt og tatt en del endringer. Blogg tror jeg kommer i morgen, og jeg gidder og ha en :lol:

Gjesteboka sulter også snart* hint-hint* :P

Guest Christine
Skrevet

Takk, Takk :lol:

Er det noen som har litt ris for noe og eller? :P

  • 3 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

I en mangel på aktiviteter i sommerdagene, har jeg laget meg en ny side.

www.milo.moo.no kommer selvfølgelig til og være siden min, hvor jeg skal opprette blogg osv, så denne er den hovedsiden.

Den andre siden er en kjærlighetsside for å vise litt av hvor mye jeg elsker Milo. Håper på ris og ros. Siden kommer heller ikke til og bli oppdatert...

Adressen:

www.christine-milo.moo.no

Skrevet

Søt ny side, den andre du har er jo mer ordentlig da, men uansett hva folk må si om piczo så er det morro og ikke minst enkelt å holde på med ;)

Bildene du har på siden din linker tilbake til forsiden, dette kan du få vekk inne på innstillinger ett sted :P

Guest Christine
Skrevet

Vel, nå har jeg fått gjesteboka og bloggen inn i ramma på siden. Takket være litt litt hjelp som jeg fikk av JeanetteH :)

Har bare 5 meldinger per side i gjesteboken pga at jeg får ikke hele gjesteboken inn i ramma.

Vær helt ærlig...Hvordan GB bør jeg bruke? Den "guestbook" eller "gjestebok" ? Begge to står der åpen til og bedømmes :)

Skrevet

Vel, nå har jeg fått gjesteboka og bloggen inn i ramma på siden. Takket være litt litt hjelp som jeg fikk av JeanetteH :)

Har bare 5 meldinger per side i gjesteboken pga at jeg får ikke hele gjesteboken inn i ramma.

Vær helt ærlig...Hvordan GB bør jeg bruke? Den "guestbook" eller "gjestebok" ? Begge to står der åpen til og bedømmes :)

Fant bare guestbook?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...