Gå til innhold
Hundesonen.no

hvilket fòr bruker du?


Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg har nettopp byttet over fra Lone Star til Precept (kjøpte sekken i går faktisk), fordi jeg syns Tinka klødde seg for mye og ikke hadde bra nok avføring med Lone Star. Så får vi se om Precept fungerer bedre.

Du kan vel egentlig bruke hvilket som helst for - det du og hunden trives best med. Alle fôrtyper har flere varianter av fôret sitt. Noen opererer kun med allergifôr og fôr i forskjellige størrelseskategorier (liten hund, medium hund, stor hund og kjempestor hund f.eks.). Andre opererer etter aktivitetsnivå (liteaktiv/senior-fôr, normalt aktiv, veldig aktiv og ekstremt aktiv f.eks.).

Det er bare å prøve seg fram og finne det fôret hunden liker best og fungerer best på. Dog vil jeg være litt forsiktig med dagligvarebutikkfôr, siden det er flere hunder som overhodet ikke fungerer på det enn det er hunder som fungerer på det.

Skrevet

Valpen bruker Spesefic puppy large breed og unghunden får Franks Pro Gold Adult Performance. Veldig fornøyd med begge.

Skrevet

Jeg bruker Olivers med kylling.

Har prøvd ut ganske mange typer fòr,og alle har virka like bra, utenom at han har mye avføring (det samme har han nå også), men Kan virke som at han liker olivers bedre, og ennå bedre når jeg har oppi omega3 boost.

Er super fornøyd med servicen til olivers, og leverer fòret på døra (gratis). Så kjøper du fòr, og bestiller varer fra olivers, så får du også disse gratis levert på døra (men kun om du bestiller fòr samtidig)...

(må bare fortelle at jeg bestilte en fridag(tror det var 1.mai), og dagen etterpå sto de på døra. DET kaller jeg service :D )

Skrevet

Jeg bruker Royal Canin Mini til mine... men lurer litt på å gå over til RC Beauty...

Skrevet

Nettop gått fra lone star til eukanuba :D

egentli fornøyd med begge men donny har blitt finere nå, bedre pels, lagt på seg osv

så eukanuba kommer jeg til å fortsette med

Skrevet

Vi bruker Troll sport til Buster. Er veldig fornøyd med det. Har prøvd en del for før vi begynte på dette, og vi var ikke spesielt fornøyde. Pelsen hans er blitt mye bedre nå, han røyter mye mindre og er ikke like tørr. I tillegg så mistet han vekt på det ene foret han gikk på som nå har kommet tilbake :D

Skrevet

Bytter på litt her for Oscar har en tendens til å bli matlei. Hills, Eukanuba og RC bruker vi!

Skrevet

Her er det Olivers som gjelder. Pippin fungerer utmerket på det og liker det godt. Veldig praktisk å bare sende en mail, så kommer foret på døra et par dager etter. Kattene spiser også bare olivers. Pippin får litt kjøtt og bein i tillegg, bare som ekstra snop :D

Skrevet

Bytter litt mellom/blander med Royal Canin Mini Sencible, Royal Canin Mini Yorkshire Terrier og Royal Canin Mini Beauty vi :D

Skrevet

Forer min Cairn terrier med Hills, det fungerer utmerket!

Brukte tidligere Royal Canin, men han liker smaken på Hills bedre. Har testet det :rolleyes:

Ellers bruker de fleste jeg kjenner Hills, RC eller eucanuba og de er fornøyd med det.

Nå er det jo stor forskjell på alle hunder da, noen spiser jo hva som helst. Tror det lureste er å prøve seg frem. Lykke til

Skrevet

Oliver's her. Har prøvd hill's og eukanuba men det har funket dårlig. Med oliver's er avføringen mye mer fast og har minket veldig. Før når hun gikk på hill's hadde hun veldig mye avføring og den var lys og bløt. Kjempefornøyd med oliver's. Dessuten fikk jeg fôret gratis levert på døren bare noen timer etter bestilling.

Så det er et fôr jeg anbefaler.

Skrevet

Bruker Hills Adult beef. Er rimelig fornøyd, det ser ut til å falle i smak, lite men litt lys avføring. Har nesten nylig byttet til Hills, har ennå igjen av den første 15 kg. sekken, så hun skal få gå på det en stund til, men vurderer å kanskje bytte til Royal Canin etterhvert.

Skrevet

Bruker Olivers og er veldig fornøyd med det. Hugo får litt vom og hundemat også, mest som litt snacks.

Men han elsker foret, jeg er fornøyd, og går jeg tom så ringer jeg morgenen etter, og har det på døra før foringstid.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...