Gå til innhold
Hundesonen.no

Vinneren av Grand Prix


Lazita

Recommended Posts

Helt enig, hennes sang er jo kjempefin :wub:

De fra Finland hørte ikke "hjemme" der syns nå jeg, det handler om sang, ikke "kostymer" :rolleyes: <_<

Det handler om sirkus og i hvert fall ikke sang! Lurer på hva han norske kommentatoren hadde spist til frokost, 'ler så jeg tisser på meg' fordi poengene gikk til noen andre? Vanligvis pleier poengdelingen være litt artig, i dag var den ikke det en gang, teite kommentarer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det handler om sirkus og i hvert fall ikke sang! Lurer på hva han norske kommentatoren hadde spist til frokost, 'ler så jeg tisser på meg' fordi poengene gikk til noen andre? Vanligvis pleier poengdelingen være litt artig, i dag var den ikke det en gang, teite kommentarer..

Ja du kan godt kalle det sirkus for det er det det er.

og Kristine kan bare pelle seg hjem til Laksevåg å legge seg, det er flaut å vite at jeg har vokst opp der og har gått på samme skole som henne :wub: , kunne no ha deltatt med en sang med litt mer futt i spør du meg da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Koser meg, jeg! Utrolig artig at noe annet enn halvnakne "deilige" damer og østeuropeiske "playboyer" kan komme frem og vinne. Tipper låta blir en hit på kommende fester de neste månedene!

Carola virket rusa på ett eller annet. Ser helt manisk ut på scenen med det tomme blikket sitt. Er over hodet ingen fan av henne. Operert, oh je. Så glatt, falsk og repeterende av de 10 siste årene med MGP som hun kan få blitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg syntes det var genialt at finland vant jeg :P tøff sang, og driiit tøffe kostymer :wub: syntes at det var litt flaut på norges vegne ja... fikk jo så få poeng atte...

skulle ha sendt wig wam i år også :P så kunne de tøffe finnene fått litt Rock`n Roooool konkuranse :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Likte sangen jeg, men hadde faktisk ikke trodd at den vant! Synes faktisk Melodi Grand Prix var bedre i år enn hva det har vært på mange år. var ikke alle desse balladene og det var godt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syntes det var kult at Finland vant! Og at Carola IKKE gjorde det, er ENDA bedre! :wub: Klarer bare ikke den dolla der...

EDIT: Og hva var det med dem som sang: "We are the winners, of Eurovision"?? Haaallo! Og de som stemte på dem? :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syntes det var kult at Finland vant! Og at Carola IKKE gjorde det, er ENDA bedre! :P Klarer bare ikke den dolla der...

EDIT: Og hva var det med dem som sang: "We are the winners, of Eurovision"?? Haaallo! Og de som stemte på dem? :rolleyes:

Veit du, eg synes at den sangen var tøff! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, ja det var et desperat forsøk! "Stem på oss, for vi er vinnern!" Er vel første gang i historien

noen har prøvd å beordre folk til å stemme på dem.

Ang. rare kostymer bør vel ikke Norge uttale seg særlig mye. Jan Teigen har jaggu stilt i mange

rare tights og slåbroker på scenen i GP.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det var teit at en metal sang skulle vinne MGP, greit nok at man skal kle seg i stilige og spesielle kostymer som er noe av det som gir det særpreg. Men jeg føler grand prix skal være glade, morsomme sanger med heftige melodier som alle går rundt å har dilla på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det var teit at en metal sang skulle vinne MGP, greit nok at man skal kle seg i stilige og spesielle kostymer som er noe av det som gir det særpreg. Men jeg føler grand prix skal være glade, morsomme sanger med heftige melodier som alle går rundt å har dilla på.

Enig..

Og som noen andre sa, var jo artig at "monsterne" slo ut de halvnakne "deilige" jentene, og di boyband gutta. Begynte jo å lure på om siste gangen ho ene som skifta hele tiden, skulle komme ut noe mindre enn dn bikinien ho bar nest sist :wub:

MGP er fengene låter og melodier, flotte kostymer, ellegante kjoler...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ingen formening om hvem eller eh, skal vi si hva som burde ha vunnet. MEN, lurte på... Finland vant jo utrolig klart da.. Er dette første gang noen har vunnet med så klar margin, eller er det bare meg som har fått alzheimer light?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...