Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei :)


HHC

Recommended Posts

Heisann!

Jeg er en jente på 15år fra den stoore byen Porsgrunn, i Telemark!

Jeg har hatt hund siden jeg var 5 år, da vi fikk vår første hund, og flat Heirofia's Joker.

Jeg har jo også vokst opp med hund, da mammas familie har hatt både dobberman, golden

og andre raser.

Akkurat nå har jeg 2 nydelige flatgutter på henholdsvis 3 1/2 og 1 1/2 år!

Begge 2 kommer fra Kennel Heirofia som ligger i Siljan.

Når det gjelder hunde driver jeg med utstilling, jeg er på de fleste utstillinger for retrievere på østlandet, samt noen på vestlandet. Jeg pleier på noen utstillinger også og vise hunder for oppdretteren min, noe jeg setter veldig pris på, og er veldig glad for at jeg får lov til (:

Utenom hundene har jeg nok annet og drive med egentlig. Jeg har spilt i skolekorpset i 8 år (spiller fløyte) og i korpset jeg spiller nå er jeg både instruktør for noen små søte fløyte jenter og dirigent for aspirant korpset, noe som gir meg en ekstra praktisk inntekt ;p

Bayas-og-aris.JPG

Her ser dere meg til venstre, fra NRK avd Ringerike 13mai, med min yngste hund Aris!

Håper ikke det ble alt for langt! :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei og velkommen hit :angry: Kjempefin presentasjon av deg og hundene, absolutt ikke for lang :lol:

Driver du med noe annet med hundene utenom utstilling?

Ta en titt gjennom retningslinjene som du finner øverst i venstre hjørnet, og er det noe du lurer på så er moderatorne alltid behjelpelig så det er bare å spørre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei og velkommen hit :icon_redface: Kjempefin presentasjon av deg og hundene, absolutt ikke for lang :P

Driver du med noe annet med hundene utenom utstilling?

Ta en titt gjennom retningslinjene som du finner øverst i venstre hjørnet, og er det noe du lurer på så er moderatorne alltid behjelpelig så det er bare å spørre.

Jeg trener jeg selvsagt litt lydighet foreløpig har vi ikke startet noen konkurranse, men hadde håpet og starte med eldstemann snart! (:

Og nå skal den minsta snart på en trening med Norske Redningshunder, håper han vil ta litt etter faren, som er A godkjent redningshund!

Og Lill:

Hei, du blir ikke så lett kvitt meg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...