Gå til innhold
Hundesonen.no

Sove for mye?


EngelskSetter

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har Engelsk Setter, tispe.. Blir 1 år neste mnd.. Men det er noe rart at hun er ei fuglhund og er sikkelig aktiver osv. Men jeg syntes at liza sove for mye. Er det normal? Vi har vært mye ute med henne og aktive..

Men hjemme sove hun meste og når ungene prøve å få henne å leker men hun vises uinteressert og bare ligge på teppe og se på dem og sove for det meste.. Er det normale for 1 åringen hund??

Skrevet

Som ida sier, la henne være i fred og vær glad for at hun roer seg såpass godt inne. Er hun kvikk og rask ute så skal dere bare være glad til at hun slapper godt av inne.

Skrevet

Jeg synes det høres litt rart ut at hun ikke vil leke, hvis det da ikke er når hun nettopp har vært ute og er sliten? Men jeg er enig med Nina i at hvis hun er kvikk og rask ute, så er det nok ingen grunn til bekymring.

Skrevet

Høres litt ut som buster...

Når han er inne er aktivitets-bryteren slått av, men så fort vi tenker oss ut så vippes aktivitets-bryteren på, å buster er i 200 for å komme seg ut å herje...

Synes det er herlig å ha en slik hund jeg...

Skrevet

Høres ut som våre hunder, og jeg har settere. Nå er minstemann bare en valp da, men både den eldste hunden min og den forrige hunden min(en gordon setter), var slik. Helt rolig inne og full fart ute. Perfekt synes jeg :angry: Men er kanskje litt rart at hun er helt uinteressert i lek, men så lenge hun er frisk og rask ute burde du ikke være bekymret.

Skrevet

Har hatt Gordon Setter jeg, som var totalt uinteressert i alt som heter leker.. HUn var og rolig inne, lå for det meste og sov. Herlig det!

Skrevet

Da er det ingen å være bekrymet.. Hun er meget aktiver ute og leker når vi er ute.. Så inne er hun så rolig og sove mye og kose seg.. Leker gidder hun ikke når vi er inne.. Vært hos dyreklinikk idag pga rød øynene og få øyedrypp.. Legen synes Liza er så snill og rolig. Neste sove da legen undersøker hennes kroppen :angry:

Frisk og sprek..

Da er det bare så deilig å vite det :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...