Gå til innhold
Hundesonen.no

Riesenschnauzer


goJJo

Recommended Posts

Som noen kanskje har fått med seg, har jeg veldig store planer om en riesenschnauzer som hund nr. 2 etterhvert.

Men jeg har ikke funnet veldig mye info om rasen på internett. Det jeg alltid finner er stadard rasebeskrivelse... Lurte på om noen kanskje har noe mer info, eller vet om noe sted jeg kan lete?

Har også sett at det er noen her inne som har dvergschnauzer. Er de like riesen i oppførsel? Har finni noen bøker om dvergschnauzern som jeg har vurdert å kjøpe, men det er en fordel å vite om det er noe vits først ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snille med store hunder. Men det er veldig stor forskjell på størrelsen fra individ til et annet individ. En hannhund jeg kjenner er over maksgrensen og diger, søsteren hans, som jeg også kjenner til, er bare like over 60 cm om hun er så stor overhodet.

En rase som brukes veldig mye som redningshund,til lydighet og bruks. Den er allsidig, og kan nærmest brukes til alt. :D

raseklubben har sikkert hjemmeside, der ligger det som oftest telefon nr til medlemmer av avlskomiteen eller noe slikt, ringer du dit fpr du ,asse korrekt info om rasen, på godt og vondt. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt at de er relativt harde hunder, spesielt hannene. Men robuste og fine brukshunder. De krever nok ganske mye, både av fysisk og mental trening.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er forskjell mellom reisen og dvergschnauzer. Reisenschnauzeren er mer stri og krever veldig mye mer enn dvergschnauzere gjør(ikke bare fordi den er større). Det er en rase som man bør ha litt erfaring med hund før man skaffer seg en, men når man får de til er det veldig fine hunder. De er veldig allsidig, men må brukes til noe for å trives.

Gå inn på www.nsbk.org, der finner du forskjellige oppdrettere du kan ringe/sende mail å få mer info om rasen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Naboen Otto er en gedigen riesenschnauser. Han er snill som dagen er lang og "onkel" til tollerdamene våre. Selv da de var høyløpske var han henynsfull (bare litt mer interessert i bakenden på tispene enn i bukselomma mi, hi hi) og grei å få med seg for eieren. Han er veldig avbalansert også mot andre hanhunder!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :P

Jeg har i såfall tenkt til å bruke den til lydighet, så det blir nok av trening hvertfall :P

De tåler vel å stå ute i hundgård også? Selv om det er vinter og snør...? Litt annerledes med min Bichon Frisé, hun liker ikke å stå ute alene og fryser veldig fort :icon_redface: hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...