Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg og Frisbee og LYDIGHET?


Frisbee

Recommended Posts

Jeg må nok ha hatt et svakt øyeblikk i dag . :D Jeg drev å lærte Frisbee sånne triks jeg synes er artig, sånn som f.eks. hoppe over benet mitt, rull rundt osv, og før jeg visste ordet av det hadde jeg jammen lært bikkja mi å sitte i utgangsstilling, komme på-plass og sette seg riktig, samt stå under marsj. Jeg, som det anti-lydighetsmenneske jeg er blitt hadde plutselig lært bikkja mi noe som kalles lydighet.

Det hører med, at når jeg innså hva jeg drev med måtte vi fjase litt med våre unyttige freestyle triks igjen - man må jo passe ryktet sitt liksom... :P

Kanskje min lydighetsfobi begynner å gå over så smått :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha, jeg VEDDER på at du er bitt av lydighetsbasillen nå, og at lydighet blir en aktivitet vesiden av agility og freestyle! :P hehe :D

Men det er kjempegøy, det har du visst allerede funnet ut :P Tipper den derre anti-lydighets tanken din forsvinner rimelig fort :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nååå må vi ikke overdrive her da :P

Pia på 4 år, er den siste av mine som gikk lydighet. Så ble det brått slutt, da jeg ble så innmari lei så jeg bare ikke takla det lenger. Og siden har ingen av mine hunder lært noen lydighetsøvelser på den måten. Ikke før i dag... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lydighet er jo bare triks det og? Samme om du lærer hunden å snurre eller å ta vendinger vel?Like poengløst er det for bikkja uansett, det er bare en lang rekke med sirkuskunstner som ikke betyr noe annet for Fido enn muligheten til å oppnå morrro eller unngå straff.Og innlæring er innlæring... Ser ikke helt den store forskjellen på kontrolløvelser jeg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lydighet er jo bare triks det og? Samme om du lærer hunden å snurre eller å ta vendinger vel?Like poengløst er det for bikkja uansett, det er bare en lang rekke med sirkuskunstner som ikke betyr noe annet for Fido enn muligheten til å oppnå morrro eller unngå straff.Og innlæring er innlæring... Ser ikke helt den store forskjellen på kontrolløvelser jeg :D

Forskjellen er så enkel som at triks og freestyle synes jeg er gøy, lydighet har jeg ikke klart å finne no glede i på mange år. Selvsagt smitter min holdning over på hunden logisk nok.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Nååå må vi ikke overdrive her da :D

Pia på 4 år, er den siste av mine som gikk lydighet. Så ble det brått slutt, da jeg ble så innmari lei så jeg bare ikke takla det lenger. Og siden har ingen av mine hunder lært noen lydighetsøvelser på den måten. Ikke før i dag... :angry:

hva er så ille med Lydighet? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forskjellen er så enkel som at triks og freestyle synes jeg er gøy, lydighet har jeg ikke klart å finne no glede i på mange år. Selvsagt smitter min holdning over på hunden logisk nok.

Prøv å tenk på det som triks, så vips, er det nok morro igjenn :P

Men skjønner litt hva du mener..det er først når jeg oppdaget klikkertrening at LP ble morro for min del.Men jeg synes fortsatt det er drepende kjedelig å se på :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hva er så ille med Lydighet? :icon_redface:

Jeg ble lei, som jeg fortale her. Rett og slett. Man kan bli lei av ting, slik skjer. :P Også begynte jeg med agility, og så ingen grunn til å begynne med lydighet gjen, så lenge jeg hadde en annen måte og aktivisere hundene mine på, som jeg selv synes var gøy.

Har ikke sagt det er no galt med lydighet. Men JEG er ikke begeistret for det lenger. Så ble litt overrasket over meg selv når jeg trente inn lydighetsøvelser uten å tenke på det. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...