Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonen party!


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

Ja folkens.. I dag er det party hos meg,hvis hundesonen foliket vil ta seg en tur vel og merke. :D

Vet det er veldig kort varsel men se på det som en test, en test på hvor spontan du er! :P

Også kan du jo se på det som en utfordring, og utfordringer liker vi! B)

Vei beskrivelse gis på PM eller msn.. Kom igjen da folka... banana

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jepp... SÅ spontan er jeg bare ikke ;) Hadde jeg bare bodd liiiiitt nærmere hadde det vært noe annet.. Jeg trenger jo tross alt ikke veibeskrivelse engang! :D

Men gi med full rapport fra hendelsen da! :P

Skrevet

Har kjempe lyst til å være med , men det er alt for langt unna :(Til de som kommer: ha det drit gøy..Husk å skrive hvordan dt var vda B)

Skrevet

Kunne gjerne ha kommet hadde jeg vist om dette får en uke siden;)

Kan du ikke bare hoppe på toget og ta en tur i dag da? :D

Skrevet

Kan du ikke bare hoppe på toget og ta en tur i dag da? :D

Hadde det ikke vært får bikjene, at jeg er i andebu og det at jeg ikke har penger hadde jeg gjort det:p

Skrevet

Hadde det ikke vært får bikjene, at jeg er i andebu og det at jeg ikke har penger hadde jeg gjort det:p

Skal vi se (problemløser): Bikkjene kan du ta med.

Andebu er ikke så langt unna med tog. :P

Men penger.. humhum... Spør om noen vil betale for og se Serchajii?(unnskyld hvis jeg stavet navnet hans feil. ;) ).

:P

Skrevet

Skal vi se (problemløser): Bikkjene kan du ta med.

Andebu er ikke så langt unna med tog. :P

Men penger.. humhum... Spør om noen vil betale for og se Serchajii?(unnskyld hvis jeg stavet navnet hans feil. ;) ).

:P

Okay, kunne sikkert ha ordna penge greiene, meeen... det går ikke mer buss idag og jeg måtte gått til tønsberg;) LAAANGT:p Men kan sikkert komme en annen dag!

Skrevet

Okay, kunne sikkert ha ordna penge greiene, meeen... det går ikke mer buss idag og jeg måtte gått til tønsberg;) LAAANGT:p Men kan sikkert komme en annen dag!

Det må du gjøre.. Hadde vært kjempe artig og hilst på deg. Og alle andre her på hundesonen. :P;)

Skrevet

Jeg skjønner det godt jeg egentlig.. *Maniac*

Du.. Ikke vær sånn da.. Jeg ville bare ha det gøy i dag jeg. Da skal ikke du gå rundt og være morsk på meg, eller noen andre. :P

Jeg vil jo møte deg! ;):P

Ingen som er i spontant party humør i dag? :P

Skrevet

Jeg er i spontanparteyhumør, men avstanden er nok LITT for stor :P . Men hadde det vært kortere vei så hadde jeg selvsagt dukket opp. Sier aldri nei takk til en fest ;)

Skrevet

Jeg er i spontanparteyhumør, men avstanden er nok LITT for stor :P . Men hadde det vært kortere vei så hadde jeg selvsagt dukket opp. Sier aldri nei takk til en fest :P

Oh.. :P Da synes jeg absolutt du skal flytte nørmere. :P

Må vel være fler som Elisabeth her? Come on.. :P (ikke overivrig.. ;) ).

Skrevet

*Sitter i stolen og dirrer*

Aaaargh! :wallbash:

Du vet jeg vil komme, men vi finner jo ingen helsikes sjåfører! *hulk* Jeg som hadde gledet meg sånn, helt fra i går D-:

Guest Christine
Skrevet

;) Hundesonen må seriøst få flere Akershusere her.. :P

Flere Trøndere mener du B)

Skrevet

Jeg kunne gjerne vært sjåfør og billedtaker jeg da men! Jeg tror det blir en liten smule langt unna... ;)

Skrevet

Flere Trøndere mener du B)

Det finnes MER enn nok av dere som det er *host* Æ e trøinder æ sjø! Får gåsehud mellom tærne...

Synd du bor så langt unna Ulvinne...

Skrevet

Det finnes MER enn nok av dere som det er *host* Æ e trøinder æ sjø! Får gåsehud mellom tærne...

<_< Dumma.

;)

Skrevet

Jeg som trodde at det var så mange rundt Akershus her? ;) Det er jo et ganske folksomt sted. Merkelig :P

Jaja, det ble ikke noe av i kveld, da. Men til neste helg? Eller en gang etter det? Vi må få til noe snart! Jeg dør etter å møte flere hundefolk, eller dyrefolk generelt. Men særlig hundefolk. Ingen av vennene mine er så nerdete opptatt av hunder som jeg er, jeg er kraftig understimulert :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...