Gå til innhold
Hundesonen.no

Terrortrusler mot Norge


Mirai

Recommended Posts

Helt ærlig: nei.. jeg bekymrer meg fint lite...selv ikke da jeg bodde på grønlandstorg i oslo og tok toget fra oslo s hver dag var jeg særlig bekymret.Ikke var jeg bekymret når jeg besøkte venninen min i London i fjor heller.Det er langt høyere sannsynlighet for at en eller annen ruspåvirket tulling kjører rett i bilen min, at jeg dør av kreft (i min familie er det nesten sannsynlig) eller at en eller annen gal person voldtar og dreper meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenker ikke så mye over det egentlig. Det er så mye annet som kan skje, og som det er større sannsynlighet for at skal skje, så hvis jeg skulle bekymret meg for alt hadde jeg rett og slett blitt gal. Så terrortrusler bryr jeg meg ikke så mye om nei :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En person tegner en tegning..

Så skal de komme å drepe & skade tusenvis av folk.?

Noen som ser en lite skeivhet her.?

a015.gif

- jeg tenger deg du tegner meg...?

- nei, du tegner meg jeg dreper deg og alle rundt deg....!

Latterlig... Dummeste grunnen til krig jeg har hørt om.... Patetisk...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bekymrer meg pent lite...

Nå bor jo sikkert jeg på ett mye mindre sted enn over halvparten av dere (finnmark, Alta, *KREMT*) :P

så om de vil bombe ned finnmarkshallen, så bekymrer jeg meg. Bor vel 50 meter unna;p

Nei, det er mye større sjanse for at du vil bli påkjørt i morgen, sklir å knekker nakken i trappa om måringen enn at en terrorist vil bombe Norge, og iallefall DITT nabolag..

;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg bryr meg faktisk ;) Bor ikke så lagt vekke fra Korsø---->Tysvær---->Haugesund--->

Rogaland (ja, er ikke helt sikker på hva de driver med :P Men det er noe med gass :P Stort gass anlegg i hvert fall). Vet at det er nevnt som er terror mål. Skjer det, så er ikke jeg på hundesonen mer :unsure:

:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Latterlig... Dummeste grunnen til krig jeg har hørt om.... Patetisk...

Før jeg sier noe, ska jeg bare si at jeg er pasifist selv.

Men, jeg mener at det er VELDIG DUMT å støte andres religion.

Man baserer jo hele livet på religion/tro og vi har annet samfunn enn islamister.

Å drive å fyre oppunder, er å be om bråk.

Jeg synest de burde visst hvilke konsekvenser det ble, av å trykke de tegningene.

Jeg skjønner at det er VELDIG ILLE for de islamistiske folkene at noen trykker det og derfor ville jeg latt være.

Du går ikke bort til noen med alvorlige plager og henger de ut for plagene dems.

Du går ikke å pisser på graven tll folk.

Piss er jo nesten bare vann, men du sier noe, når du pisser på graven.

Det er mine tanker da. Jeg mener at folk er rett å slett dum i mange tilfeller og ikke tenker mer enn fem cm foran sin egen nese.

ps. jeg er også anti-bush.

Nei, jeg er ikke redd for terror.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenker ikke så mye på det, jeg tror for det første ikke at det kommer til å bli noe terrorangrep i Bodø siden det ikke er så store bygninger med så mange folk at det er "verdt" det. For det andre, tror jeg ikke de kommer til å gjøre det, ja det har skjedd før i andre land, men jeg tror det er trusler som ikke vil gjennomføres.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, jeg tenker vel på at det faktisk kan skje, i denne syke verden vi lever i. Men jeg tar ikke forhåndsregler i forhold til det. Skulle jeg gjort det, hadde jeg sikkert blitt sprø.

Man kan jo ikke gå rundt å tenke på alt som KAN skje, da må man jo bare slutte å gjøre noe... (Og verst av alt, de aller fleste skader skjer i hjemmet)

Som flere sier, sjansen for å dø eller bli skadet på andre måter er nok mye, mye større.

Dessuten er det like tragisk om det skulle skje i Norge, Sverige eller England (hvor som helst) vi blir uansett alle berørt av dette på en eller annen måte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, OlavXXX, jeg må meg meg utrolig enig med deg! Og nei, jeg bekymrer meg fint lite. Da heller om hvordan vår generasjon (og de som er yngre enn oss), kommer til å takle konflikter etter å ha spilt blodige slåsse-spill på PC'en fra barnehagealder..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, OlavXXX, jeg må meg meg utrolig enig med deg! Og nei, jeg bekymrer meg fint lite. Da heller om hvordan vår generasjon (og de som er yngre enn oss), kommer til å takle konflikter etter å ha spilt blodige slåsse-spill på PC'en fra barnehagealder..

Uff ja, det burde ikke vært lov å la unger spille så voldelige spill... Burde vært aldersgrense. Det er jo som å prente inn i ungene at slåssing bare er gøy :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg bryr meg ikke noe spesielt. Tar disse terrortruslene med en klype salt, synes det har vært så mange av de nå...

Tror nok Frankrike og Danmark er mye mer utsatt enn Norge.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...