Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil bli med på tur?


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen! Er det noen som vil bli med å gå en tur en dag? Forslag til sted er Estenstadmarka, men det finnes for all del andre steder å gå på også.. :)

Jeg foreslår over helgen, siden jeg er syk i dag, skal på jobb i morgen, og i konfirmasjon i helgen.. Hva med torsdag ettermiddag/kveld? Staser på fint vær, da.. Det er den 18. mai, forresten..

Skrevet

Ikke at navnet på stedet sa meg noe :) Hvor er det? Hvordan er terrenget der? Må liksom vite om lille plutt må være hjemme med pappa eller om han kan være med... Må han være hjemme må jeg vite det i god tid. Og jeg kan vel strengt tatt ikke bli lenge, har eksamen dagen etter *grøss*

Får se, men jeg har lyst altså ;)

Guest Christine
Skrevet

Vi er med.. ;)

(spørs hvilken dag)

Vi kan jo ta med kløv da :)

Skrevet

Estenstadmarka ligger på en måte nedenfor Jonsvannet. Ved Dragvoll (NTNU)... Ovenfor Charlottenlund/Jakobsli.

Stien i seg selv er fin, men skogsstien er nok ikke helt egnet for barnevogn.

Ellers er jeg gjerne med på tur! I morgen kan ikke jeg heller, lørdag og søndag vil jeg helst ikke siden vi har besøk fra Oslo, mandag har jeg trening med Trondheim Hundeskole, onsdag er det 17. mai.. Torsdag kan høres greit ut, kommer an på hva jeg kommer opp i i skriftlig (har jeg eksamen dagen etterpå vil jeg ikke). Jeg får vente og se litt, og blir med om det passer seg sånn. :)

Skrevet

Ikke spør meg om hvor det er, jeg har bare vært der en gang. Hvis jeg ikke er helt på jordet, så tror jeg det er den skogen du ser fra der du bor, Caroline (tror jeg så deg en dag), du bor ved Vestlia, sant? Det går en vei over skibakken, og ovenfor der igjen, har jeg hørt at: "der er jo marka". Og jeg tror det er estenstadmarka det da er snakk om. Men min stedssans kan virkelig bedras, så jeg skal ikke garantere det. Der jeg har gått har det vært litt så som så med barnevognsti. Noen steder var kjempefine, andre var jo bare grusomme. Kommer vel an på hvor vi går, men får vi med oss en kjent person, så kan vi kanskje gå steder du kan ha med vognen?

Christine, er du kjent det? Det er forresten snakk om torsdag..

Guest Christine
Skrevet

I estendstadmarka?

Jepp :)

Eller..Kan bare veien fra pareringsplassen til hytta da men...

*iallefall på vinteren*

(trur jeg)

Skrevet

Er sånn halvveis kjent i Enstenstad marka je, gått flere turer med klassen der...

Men torsdag kan jeg ikke, siden jeg øver til forestilling med teaterlaget.

Har så lyst til å være med, men veit ikke om jeg kan den dagen :)

Skrevet

Jeg er rimelig godt kjent i Estenstadmarka (har orientert og hatt utallige turer oppi der), men er usikker på om det egentlig er Estenstadmarka du snakker om, Borghild...

Estenstadmarka.

Ha ha! Det kan godt være jeg blander! Jeg gikk tur med Tone på mandag, og da gikk vi i det hun kaller for estenstadmarka. Ikke spør meg, jeg er bare en fremmed.. Skal se på kartet nå, selv om kart ikke pleier å si meg så mye, da.. :)

Skrevet

Ja, jeg er ganske sikker på at vi gjorde det, Tone! :)

Og i følge kartet tror jeg det er der hvor jeg mente det var, ovenfor blokkene/skiheisen osv, ved Vestlia. Men ikke ta det jeg sier for god fisk, altså..

Skrevet

Her er mitt kart. Man må kanskje snu datan litt på hodet for å skjønne det, da.. Men jeg synes det ser ut som den marken over skiheisen.

Og her bor vi.. tji hi.. Måtte bare..

Skrevet

Men da er det Estenstadmarka da, hehe.

Det er fint å gå på skogsstien fra f.eks. Bekken. Da kan vi gå opp til Estenstaddammen og la hundene bade litt. Jeg er godt kjent oppi der, så det skal gå bra å finne fram. Dessuten ender man alltid opp enten ved Bekken, Jakobsliveien eller Estenstadhytta uansett hvor man går omtrent.

Her bor forresten jeg, men bildet stemmer ikke helt med omgivelsene lenger...

Skrevet

Oioi, hehe... Det er jo rett oppi veien her jo :D Har ikke vært der akkurat, men vi burde finne fram... Stor fordel om vi slipper å busse :rolleyes: Virker lovende.

Skrevet

Oioi, hehe... Det er jo rett oppi veien her jo ;) Har ikke vært der akkurat, men vi burde finne fram... Stor fordel om vi slipper å busse :rolleyes: Virker lovende.

Hehe.. så jeg hadde rett? Bor du i en av blokkene over Vestlia, eller? Synes jeg så deg med en barnevogn, og to sheltier.. Kan umulig være en dobbeltgjenger.. :D Blir kanskje langt for deg å gå opp dit med vogn, men det er i alle fall nærme, så kanskje det går en buss litt oppover, så slipper du masse bakker og styr.. Jeg trenger også å bli nærmere kjent med nærområdet mitt, tydeligvis.. Jeg bor jo på Nardo jeg også, og jobber på Vestlia, og det tar bare 15 min å gå dit, så det er strengt tatt ikke langt. Fikk høre på hundetreff at jeg var jo nærmeste nabo til Estenstadmarka, og da fikk jeg hakeslepp, da! ;):P Trodde det var i nærheten av Fossegrenda, jeg, så dum går det an å være. Men jeg har jo "nettopp" flytta hit da, så jeg synes vel jeg har en unnskyldning..

Skrevet

Hehe, det var nok helt sikkert oss ja :D Hvor var det? Blir kanskje et stykke dit, men det går ikke busser dit uten at vi først må til Moholt eller via byen, så det blir tungvint... Satser på at sambo blir hjemme jeg.

Hvor er det du jobber hen? Blir så klart nysgjerrig når jeg får vite sånt :rolleyes:

Skrevet

Jobber på Vestlia, såklart.. :D (siden jeg vet hvor det er, liksom.. Er jo tydeligvis IKKE kjent her i byn).. Jeg så deg utenfor en av blokkene ved skibakken, gående ned mot grusbanen, med vogn og hunder. Jeg var sikkert på jobb, med en drøss unger.. <_< hehe.. :P

Skrevet

Jobber på Vestlia, såklart.. :D (siden jeg vet hvor det er, liksom.. Er jo tydeligvis IKKE kjent her i byn).. Jeg så deg utenfor en av blokkene ved skibakken, gående ned mot grusbanen, med vogn og hunder. Jeg var sikkert på jobb, med en drøss unger.. <_< hehe.. :P

Guest Christine
Skrevet

Blir det på Torsdag da eller? :)

Jeg skal ikke på agility treninga denne uken, så det passer for meg..Mamma kjører også :) *bombe*

Skrevet

Jeg håper jo det blir i morgen! Jeg kan på ettermiddag/kveld, skal være på jobb til halv fem ca. Kommer det flere?

Guest Christine
Skrevet

Jeg kan :D

Hva med i 6-tiden da?

Og skal vi møtes på¨hovedparkeringsplassen?Altså bekken eller hva den heter?!

Skrevet

Jeg kan fremdeles gå tur.. kan jo plinge på noen av de andre. Har nr til Beathe og Tone.. Men er så dårlig kjent, så jeg vet ikke hvilken parkering du mener.. Er det den der du må gå forbi en fotbalbane og littboligfelt før du komme til skogen?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...