Gå til innhold
Hundesonen.no

ANNONSERING: Hundens Dag i Sandefjord


Espen

Recommended Posts

Skrevet

Hundens Dag i Sandefjord, lørdag 20. mai, kl. 11- ca 15, på Hvaltorget.

Dyrlegens Senter, Oslo Hundeskole og Zolos inviterer også i år til Hundens Dag! Arrangementet ble første gang gjennomført i fjor, og tross det dårlige været fikk vi god oppslutning og mange hyggelige tilbakemeldinger. Årets program er utvidet slik at vi satser på å få vist en ennå større bredde av hunderaser og hundehold. Bl.a. vil man kunne se Lydighets oppvisninger (konkurranseteam fra Oslo Hundeskole), Agility oppvisning (Mobilt Agility team fra Sandefjord), Raseparade på dog-walken iblandet litt dog-fashion, (kanskje blir det også bryllup), tren-triks-konkurranse, gjett rase, rebus mmm. Det jobbes også med å få til en demonstrasjon av tjenestehund i arbeid.

Fjorårets raseparade inneholdt faktisk over 40 hunderaser, og vi håper selvfølgelig på ennå flere deltagere i år!

Initiativtager og kontaktperson:

Solveig Nordanger, daglig leder av Zolos, tlf: 92452354

Skrevet

ÅH! er ikke det typisk! Jeg er i Sandefjord uka etter! :P

Da syns jeg du skal komme innom meg altså :) Tar bare 35-40 min å kjøre fra Sandefjord og til meg, går fort på E-18 ;)

Skrevet

Så fine bilder, og så fin Joy er!! :wub:

Hvorfor har du ikke lagt ut flere bilder av henne??? Det er påkrevd vet du! :P

Skrevet

Så fine bilder, og så fin Joy er! :wub:

Hvorfor har du ikke lagt ut flere bilder av henne??? Det er påkrevd vet du! :P

Så snart photobucket slutter å tulle så får dere 19 nye bilder av Joy tatt på plenen i dag! :P

Skrevet

Så fine bilder :wub:

Er litt lei meg for at jeg ikke så denne tråden før i ettermiddag, ellers så skulle vi nok tatt en tur til Sandefjord, vofsene og jeg.

Mvh

Cindy

Skrevet

Så fine bilder :P

Er litt lei meg for at jeg ikke så denne tråden før i ettermiddag, ellers så skulle vi nok tatt en tur til Sandefjord, vofsene og jeg.

Mvh

Cindy

Åå! Det hadde vært så gøy om du hadde kommet! Så kunne jeg sett Tamara igjen! :wub:

Skrevet

Jeg var der å jeg og Amalia stor kosa oss. Det ble varmt jo. Masse nydelige hunder, som jeg ikke ser til vanlig. Synes det var veldig inntresangt jeg.

Klem Marita og Amalia

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...