Gå til innhold
Hundesonen.no

Hannhund og løpetid


Iren

Recommended Posts

Skrevet

Har en hannhund på 5 år som er svært stresset for tiden.. mye pesing og piping.. klarer ikke å slå seg til ro.. antar at dette kommer av at det sikkert er løpetid ute.. men lurer også på om tissing inne kan ha noe med stress og løpetid ute? hadde et uhell her en natt.. noe som aldri skjer.. fordi han er veldig flink til å vekke meg hvis han må ut.. noen som har vært borti dette? at en hannhund plutselig tisser inne.. kan det ha noe med at det er løpetid ute.. stress...?

på forhånd takk;)

Skrevet

Jeg passet en han hund like før jeg oppdaget at tini begynte å få løpetid!

Han pleier aldri å tisse inne. Han tisset inn 2 ganger!

Så det kan være årsaken til tissingen!

Ja, han hunder har jo på en måte løpetid hele året!

Guest Vicky
Skrevet

ja, det er helt vanlig for hannhunder å ha uhell inne når det er mange løpetisper ute å går... de kan ikke helt kontrollere seg bestandig. Lurt å begynne å trene på å være sammen med løpetisper på trening sånn at man får en hund som lystrer deg uansett hva. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...