Gå til innhold
Hundesonen.no

Lat hund i varmt vær


Ingvild

Recommended Posts

Det er jo greit nok i sommer å snu om litt på døgnet, gå tur med henne i tolv-ett-tida om natta og sånn, men jeg kan jo ikke gjøre det nå som jeg har skole (men får trøste meg med at det kommer ikke til å være som dette så veldig lenge, derimot blir det jo ti grader varmere i skyggen senere i sommer). Det er ikke en veldig god ide å gå ned til sjøen, for det er 25 minutter med oppoverbakke hjem fra fjæra. Derimot har jeg en tursti som går langs en bekk rett i nærheten, hvor det til og med er en del skygge. Jeg får begynne å gå tur og trene der i stedet. Også må jeg bli flinkere til å ta korte økter og flere pauser, så hun blir mer intensiv når vi først trener...

Forresten - tips til andre med varme hunder: Ta en tøyleke (knuteleke, tøyfille, hva som helst) og dynk skikkelig godt i vann. Ikke vri opp, men legg leken i en pose (og ta gjerne litt ekstra vann oppi posen), legg posen i fryseren og la den ligge over natta, og la hunden få den dagen etterpå. Tinka syns i alle fall det er en dritkul leke å gnage på.

Hun har forresten adgang på vann hele tiden, men drikker ikke så veldig mye, kun litt etter at vi har kommet inn fra tur.

Og jeg får vel ta sykkelturer uten hund - burde jo skjønt at sykling ikke er så veldig bra for henne akkurat (hadde vel egentlig ikke tenkt til å sykle med henne nå uansett).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke det er bikkja som blir latest i varmen :) . Er tilgangen på ekkelt myrvann stor nok (myyye bedre enn flaskevann må vite :) ) og det er litt skygge innimellom, er det helt greit med varme. Fibi er litt sånn at er hun på jobb, så er hun på jobb og alt annet blir uvesentlig. Selv unger med fotball, eller stekende sol, er bagateller når man kan oppnå en åttendedels frolic, må vite :D .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...