Gå til innhold
Hundesonen.no

kjerringråd mot ørekløe


Recommended Posts

Skrevet

verd å prøve kanskje?? Norsk ukeblad har et bilag om kjerringråd , kommer ut i morgen( vi abonnenter er gjerne litt priviligerte..)

Unasett : her er oppskriften:

1 del eddik,2 deler vann, helles inn i øret - masser

Voila!

Surheter i eddiken skal gi et miljø i øret bassilusker ikke liker, sier oppskriften..

kan da ikke være verre enn all antibiotikaen?? :)

Skrevet

verd å prøve kanskje?? Norsk ukeblad har et bilag om kjerringråd , kommer ut i morgen( vi abonnenter er gjerne litt priviligerte..)

Unasett : her er oppskriften:

1 del eddik,2 deler vann, helles inn i øret - masser

Voila!

Surheter i eddiken skal gi et miljø i øret bassilusker ikke liker, sier oppskriften..

kan da ikke være verre enn all antibiotikaen?? :)

Satt og leste i dette selv jeg, og så på dette. Og ja det er vel verdt og prøve, men jeg vet ikke om jeg ville helt det inn i øret. Men kanskje tatt masse på en bomullsdott?!

Skrevet

Jeg hadde en Leonberger med kronisk ørebetennelse, etter forskjellige kurer som ikke hjalp fikk jeg beskjed av dyrlegen å blande 1 del eddik med 8 deler kokt vann. Vente til det ble lunket(er mer ubehagelig for hunden med kaldt vann i øret) og dryppe det i ørene, massere lett og tørke opp det som kommer ut igjen med en bomullsdott fuktet med eddikvannet, dette skulle først gjøres hver dag i en uke eller to for så å trappe ned til en gang i uken.

Dette hjalp og hunden ble ikke plaget med betennelse i øret så lenge jeg vasket det med eddikvann. Det sparte hunden for smerter og kløe og meg for dyre dyrlegebesøk og medisiner. Absolutt verdt å prøve.

Skrevet

trur jeg jammen jeg skal prøve! ikke jeg da, ,men på ask. han klør en del idet ene øret, men jeg kan ikke se noe, og dyrlegen fan hverken flått eller øremidd.

Skrevet

Gamle kjerringråd er ofte bedre enn man tror. :icon_redface:

Skal huske på dette om det skulle bli trøbbel med ører her i gården. ;)

Skrevet

Dette bruker vi på Tulla! :D Heller nedi øret som vanlig ørerens, og bruker bomull til å rense det ut med. Fungerer like bra som Epi-Otic (på Tulla). Fikk nyss om dette i Spanielhåndboken, siden de ofte er plaget med ørene. Og jeg som hadde håpet på noe nytt vidundermiddel, da.. :rolleyes: Forresten bruker vi like deler vann og eddik.

Skrevet

verd å prøve kanskje?? Norsk ukeblad har et bilag om kjerringråd , kommer ut i morgen( vi abonnenter er gjerne litt priviligerte..)

Unasett : her er oppskriften:

1 del eddik,2 deler vann, helles inn i øret - masser

Voila!

Surheter i eddiken skal gi et miljø i øret bassilusker ikke liker, sier oppskriften..

kan da ikke være verre enn all antibiotikaen?? :wub:

Ehem.. kanskje jeg bare er vanskelig nå, men altså, er det ikke forskjellige "grader" eddik på markedet? Skal det være 7 % eddik, eller 4 eller? (nå vet jeg faktisk ikke mer enn den på 7%, men at det finnes flere det vet jeg..). Greit å vite i tilfelle % eddik har noe med hvor mye vann eller noe... Huff så hønete jeg er nå..... :icon_redface:

Skrevet

Ehem.. kanskje jeg bare er vanskelig nå, men altså, er det ikke forskjellige "grader" eddik på markedet? Skal det være 7 % eddik, eller 4 eller? (nå vet jeg faktisk ikke mer enn den på 7%, men at det finnes flere det vet jeg..). Greit å vite i tilfelle % eddik har noe med hvor mye vann eller noe... Huff så hønete jeg er nå..... :D

Jeg fikk beskjed om å blande en del eddik 7% med 8 deler vann av dyrlegen for noen år siden:)

Skrevet

Jeg fikk beskjed om å blande en del eddik 7% med 8 deler vann av dyrlegen for noen år siden:)

Åh, supert! Akkurat den jeg har i hus ;-) Den blir sikkert stående en god stund til før den blir tom (gudene må vite hva jeg faktisk har kjøpt den inn til... kanskje til tisseflekkene når Sofus var liten??), så da har jeg det klart i tilfelle rottefelle :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...