Gå til innhold
Hundesonen.no

kjerringråd mot ørekløe


Recommended Posts

Skrevet

verd å prøve kanskje?? Norsk ukeblad har et bilag om kjerringråd , kommer ut i morgen( vi abonnenter er gjerne litt priviligerte..)

Unasett : her er oppskriften:

1 del eddik,2 deler vann, helles inn i øret - masser

Voila!

Surheter i eddiken skal gi et miljø i øret bassilusker ikke liker, sier oppskriften..

kan da ikke være verre enn all antibiotikaen?? :)

Skrevet

verd å prøve kanskje?? Norsk ukeblad har et bilag om kjerringråd , kommer ut i morgen( vi abonnenter er gjerne litt priviligerte..)

Unasett : her er oppskriften:

1 del eddik,2 deler vann, helles inn i øret - masser

Voila!

Surheter i eddiken skal gi et miljø i øret bassilusker ikke liker, sier oppskriften..

kan da ikke være verre enn all antibiotikaen?? :)

Satt og leste i dette selv jeg, og så på dette. Og ja det er vel verdt og prøve, men jeg vet ikke om jeg ville helt det inn i øret. Men kanskje tatt masse på en bomullsdott?!

Skrevet

Jeg hadde en Leonberger med kronisk ørebetennelse, etter forskjellige kurer som ikke hjalp fikk jeg beskjed av dyrlegen å blande 1 del eddik med 8 deler kokt vann. Vente til det ble lunket(er mer ubehagelig for hunden med kaldt vann i øret) og dryppe det i ørene, massere lett og tørke opp det som kommer ut igjen med en bomullsdott fuktet med eddikvannet, dette skulle først gjøres hver dag i en uke eller to for så å trappe ned til en gang i uken.

Dette hjalp og hunden ble ikke plaget med betennelse i øret så lenge jeg vasket det med eddikvann. Det sparte hunden for smerter og kløe og meg for dyre dyrlegebesøk og medisiner. Absolutt verdt å prøve.

Skrevet

trur jeg jammen jeg skal prøve! ikke jeg da, ,men på ask. han klør en del idet ene øret, men jeg kan ikke se noe, og dyrlegen fan hverken flått eller øremidd.

Skrevet

Gamle kjerringråd er ofte bedre enn man tror. :icon_redface:

Skal huske på dette om det skulle bli trøbbel med ører her i gården. ;)

Skrevet

Dette bruker vi på Tulla! :D Heller nedi øret som vanlig ørerens, og bruker bomull til å rense det ut med. Fungerer like bra som Epi-Otic (på Tulla). Fikk nyss om dette i Spanielhåndboken, siden de ofte er plaget med ørene. Og jeg som hadde håpet på noe nytt vidundermiddel, da.. :rolleyes: Forresten bruker vi like deler vann og eddik.

Skrevet

verd å prøve kanskje?? Norsk ukeblad har et bilag om kjerringråd , kommer ut i morgen( vi abonnenter er gjerne litt priviligerte..)

Unasett : her er oppskriften:

1 del eddik,2 deler vann, helles inn i øret - masser

Voila!

Surheter i eddiken skal gi et miljø i øret bassilusker ikke liker, sier oppskriften..

kan da ikke være verre enn all antibiotikaen?? :wub:

Ehem.. kanskje jeg bare er vanskelig nå, men altså, er det ikke forskjellige "grader" eddik på markedet? Skal det være 7 % eddik, eller 4 eller? (nå vet jeg faktisk ikke mer enn den på 7%, men at det finnes flere det vet jeg..). Greit å vite i tilfelle % eddik har noe med hvor mye vann eller noe... Huff så hønete jeg er nå..... :icon_redface:

Skrevet

Ehem.. kanskje jeg bare er vanskelig nå, men altså, er det ikke forskjellige "grader" eddik på markedet? Skal det være 7 % eddik, eller 4 eller? (nå vet jeg faktisk ikke mer enn den på 7%, men at det finnes flere det vet jeg..). Greit å vite i tilfelle % eddik har noe med hvor mye vann eller noe... Huff så hønete jeg er nå..... :D

Jeg fikk beskjed om å blande en del eddik 7% med 8 deler vann av dyrlegen for noen år siden:)

Skrevet

Jeg fikk beskjed om å blande en del eddik 7% med 8 deler vann av dyrlegen for noen år siden:)

Åh, supert! Akkurat den jeg har i hus ;-) Den blir sikkert stående en god stund til før den blir tom (gudene må vite hva jeg faktisk har kjøpt den inn til... kanskje til tisseflekkene når Sofus var liten??), så da har jeg det klart i tilfelle rottefelle :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...