Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte bader hunden?


LiLi

Hvor ofte bader du din hund?  

17 stemmer

  1. 1.

    • Aldri
      2
    • En gang i året eller mindre
      0
    • To ganger i året
      1
    • Tre til seks ganger i året
      5
    • Sju til elleve ganger i året
      2
    • Ca en gang i måneden
      3
    • Oftere
      4


Recommended Posts

Hvor ofte bader dere hundene deres?

Og hvor ofte får de bade i det fri?

I løpet av de 6 ukene jeg har hatt LiLi har hun badet 3 ganger.

Kommer nok ikke til å bade henne så ofte i fremtiden, men har gjort det nå sånn at hun skal bli vant til det.

Og så er hun jo så fiiiiiin når hun er nybada :lol: hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå som Tini har løpetid så skyller jeg tissen og rompa nesten hver dag! Bare slik fort! Hfor når hun blør mye så bruker hun truse inne. Får ikke vasket seg+ at det lukter jo litt!

Kommer til å dusje hun ordentlig etter hver løpetid!

eller så dusjer jeg henne når det begynner å lukte vondt!

Hun får løpe i vann ute i det fri så mye hun vil. Så lenge det ikke er IS kaldt ute og det er lang vei hjem! Begynner hun å fryse!

:lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bader med shampo rundt tre ganger i året. Ellers så skyller vi henne når hun er skitten eller har badet i saltvann (ikke på sommeren når vi er på Hvaler, siden vi må begrense oss veldig med vannet der). Tinka bader i sjøen hver gang vi er i fjæra, om det er januar og seks minusgrader i lufta eller august og 23 grader i vannet. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Solo bader i det fri ca annenhver dag nå. Hun blir veldig fin og ren av å bade, så da slipper vi å bade henne så ofte hjemme. Vi gjør det bare hvis hun har blitt veldig skitten og gjørmete.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm.. Bader Diego bare når han har blitt skitten. Noe som skjer ganske ofte med tanke på pelsen og det har regnet ute.. ;)

Og han tør ikke bade i det fri enda.. Han er litt prippen på sånt..

Han går rundt dammer osv.. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg valgte "aldrig", siden jeg gør det så sjældent, at jeg faktisk ikke kan huske, hvornår jeg gjorde det sidst.

Jeg gør det kun, hvis hundene har rullet sig i noget så fælt, at jeg ikke kan holde stanken ud, og det er virkelig sjældent, at de gør det.

Når jeg har været nødt til det har jeg bare brugt rent vand, ingen shampoo eller noget.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mye spam for tiden, vi jobber med å løse problemet. Ikke klikk på noen lenker, og rapportere gjerne. Moderator og admin sletter og sperrer fortløpende.
    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
×
×
  • Opprett ny...