Gå til innhold
Hundesonen.no

Nes utstillinga


LouDan

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Hvis du tenkte på NesBYEN (Hallingdal) - så er den store doble utstillingen der den 5. og 6. August.

Susanne

Skrevet

Hei,

Hvis du tenkte på NesBYEN (Hallingdal) - så er den store doble utstillingen der den 5. og 6. August.

Susanne

*kremt* Er det forskjell på det altså? :lol: Hehe... Men den sto sikkert også i terminlista :D

Skrevet

Hei,

Ja, det er forskjell på Nes og Nesbyen - to forskjellige steder i Norge + forskjellige helger, og forskjellige arrangører, og forhåpentligvis fire forskjellige dommere..

Nes utstillingen er på Brårud Skole på Nes (Romerike?) - ca halvtimes kjøring fra Oslo. I alle fall var det der de hadde utstillingen i fjor (mulig samme sted i år).

Nesbyen er et lite sted i Hallingdal, ca 3 timer fra Oslo (mot Bergen - "sa hun som ikke har retningssans").

Nesbyen (Hallingdals-utstillingene) er nærmest et begrep i hundeverden - "alle" er der, og det er et kjempearrangement med valpeshow på fredag kveld, men ikke valper på lørdagen og søndagens utstillinger.

På Nes-utstillingen var det i alle fall i fjor valper begge dager, men ikke et så stort arrangement som Hallingdals-utstillingene (som egentlig er tre forskjellige).

Også er det normal sommer på Nes - mens det er hetebølge på Nesbyen... (I alle fall husker man de slik!)

Nesbyen har ofte varmerekord i Norge, og det er den utstillingen som har den meget tvilsomme æren av å ha flest hunder (sikkert også eiere) som får heteslag... Som en liten kuriositet til Nesbyen-utstillingene så kan man allerede på Onsdagen før se at utstillings-camperne har begynt å samle seg.. Muligens på Tirsdag også (men jeg kjenner ingen som har kommet før Onsdagen - men DA sto det allerede vogner med folk og hunder der..). DET skjer neppe på Brårud Skole på Nes... (Stakkars skoleelever i så fall - "sloss" med campingvogner på skolegården sin..)

Susanne

Skrevet

Jeg skjønte jo det (om det var noe tvil) men da var det litt lite beskrivende topic i tilfelle, den sier Nesutstillinga, og ikke Nesbyen... Men men... :rolleyes:

Skrevet

Ja, ikke sant? Nes i overskriften, og Nesbyen i teksten..

Men, men - bedre å forklare for mye, enn for lite av og til.

Susanne

Skrevet

Nesbyen kalles Nes på "folkemunne". Litt o.t Jeg har 2 tantunger som er "hallinger fra Nes" og jeg kan skrive under på at det er i overkant varmt der.Faktisk så varmt at jeg nok ikke tør å stille Loke der. :icon_redface:

Skrevet

Jeg har tenkt å ta meg en tur oppover, er jo ca 1 time herfra så..:icon_redface: hehe.. Skal i såfall stille valpen på fredagen og muligens stille Tella lørdagen, eller både lørdag og søndag..

Skrevet

Takker for svar :o Jepp :o Det var Nesbyen jeg tenkte på :icon_redface: Er det kun ei utstilling eller går det agility og lydighet der og? Har fått "slekt" der oppi, så tenkte vi kunne kombinere med en tur :o

Skrevet

det er bare utstilling der borte. Det er iallefall ikke agility der. kaaaaanskje det er LP der men jeg har aldri sett/hørt om det

Skrevet

det er bare utstilling der borte. Det er iallefall ikke agility der. kaaaaanskje det er LP der men jeg har aldri sett/hørt om det

Okei :icon_redface: Da spørs det om jeg har noen anna grunn til å komme enn å sosialisere valpen og møte kjente.. Hmm.. Kanskje vi kommer uansett :o

Skrevet

Har også planer om å reise til Nesbyen, om det ikke blir parring her i stedet på den tiden. I fjor regnet det omtrent konstant da vi var der oppe, og det var ingen fornøyelse. Men når det er varmt så er det virkelig varmt der - ja!

Skrevet

jepp det er typisk nesbyen. Enten er det 30 grader i skyggen eller så er det monsunregn :)

Så det er lurt å pakke klær for begge deler altså.. :(

Skrevet

Jeg gleder meg som en unge jeg!:):

Bortsett fra at det er samme helgen som Lost Weekend er her som jeg bor, og vi har ikke vært der før og hadde bestemt at i år skulle vi gå hele festival helgen! men men.. sånn går det! utstilling kjeme først!!

Skrevet

gleder meg masse jeg også! Vi skal få det kjempegøy! Nesbyen er årets høydepunkt uten tvil! fint vær (forhåpentligvis) masse kjent folk og maaaasse hunder...Kan det bli bedre? :)

Skrevet

gleder meg masse jeg også! Vi skal få det kjempegøy! Nesbyen er årets høydepunkt uten tvil! fint vær (forhåpentligvis) masse kjent folk og maaaasse hunder...Kan det bli bedre? :)

Hadde det vært agility der så hadde det vært bedre.. ;) Men, ja! It's heaven!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...