Gå til innhold
Hundesonen.no

Roger Waters


Anettex

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått sitteplass billetter til Roger Waters den 26 juni på vikingstadioen!!! Gjett om jeg er glaaad!!! gleder meg så ufattelig mye!!

Måtte bare dele min store glede her på sonen!! Noen andre som skal der?

(til dere som ikke vet hvem Roger Waters er så har han hvert vokalist i bandet Pink Floyd, kjente sanger: another brick in the wall, wish you were her, high hopes)

Skrevet

heheh dere må bare komme dere å se!! 21000 billetter ble jo utsolgt på 6 timer! skal komme 3 fly med bare lys & lydannlegg!! Jeg er stor pink floyd fan!! gleder meg som en unge! :);)

selger billetter på finn & qxl...

Skrevet

ÅÅÅÅÅ!!

Jeg vil også!

Hele familien min skal.. men var det noen som forbarmet seg over Silje uten penger? NEIDA!

Skrevet

vi danner en stor gruppe å kommer bankende på døra til familien til silje å forlanger at de spanderer på henne denne rå bra konserten!!! :)

Skrevet

Men det er jo bare det at alle billettene er utsolgt... *snufse*

Og hvor gøy er det vel ikke å se at hele MSN listen min har skrevet "weee konsert" som signatur... :)

Skrevet

Skal på Norwegian Wood da han spiller dere den 14. juni. Gleder meg villt! det skal bli helt sjefs!

Roger Waters er bare absolutt helt sjef, og Pink Floyd generelt for den del. Går ikke en dag uten at det står på her.

Billettene til NW ble utsolgt på 18 minutter. Det er galskap!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...