Gå til innhold
Hundesonen.no

Athene sin første svømmetime


hildand

Recommended Posts

Skrevet

Vi var på stranda på Breivold i dag (sjøen) og jeg tenkte bikkjene skulle få herje fra seg. Castor løp seff rett ut i vannet og tok seg en svømmetur. Athene løp fram og tilbake på stranda og lekte. Plutselig tok hun rennafart fra et fjell og svosj, ut i vannet!!!

Vel uti skjønte hun ingenting, og plopp, og bikkja var vekk. Litt fortumla sto jeg på fjellet og lurte på om hun kunne svømme i det hele tatt, men så dukket det lille hodet opp. Og i full fart og med kjempesprut svømte hun de to meterne det var inn til land. :huh:

Bør vel nevne at Athene er en staff på 7 måneder, og de er jo ikke akkurat kjent for sine svømmekunnskaper. Men kan jo ikke være noe dårligere enn Castor!!! :rolleyes:

Skrevet

Så gøy! :huh: Håper hun opprettholder det å ville ut i vannet, er veldig kjekt med en hund som blir med uti på varme sommerdager, hvertfall når man vanligvis er i fjæra på sommerdagene :huh:

Skrevet

Så gøy! :huh: Håper hun opprettholder det å ville ut i vannet, er veldig kjekt med en hund som blir med uti på varme sommerdager, hvertfall når man vanligvis er i fjæra på sommerdagene :huh:

Ja, heldigvis så det ikke ut som hun ble skremt. Vassa etterpå hvertfall. :o

Skrevet

Jeg håper også å kunne få Mona til å svømme etter hvert, det er god trening for beinet hennes :P

Ja, det er veldig god trening for skadede lemmer. Jeg måtte uti før Castor turte å svømme, og han hadde totalt panikk første gangene han svømte. Athene skal værsågod lære seg det hun også. Kanskje hun blir første staff med svøm og redningsprøven B)

Skrevet

Jeg håper også å kunne få Mona til å svømme etter hvert, det er god trening for beinet hennes :P

Litt o.t, men på AlternatiVet, der jeg går på Canis-kurs, har de sånn svømmetrening inne, for hunder. Genialt! Hunden har på seg en sele som er festet til taket mens den svømmer rundt i vannet, et basseng innendørs. Eier kan stå og kaste ball til hunden på siden. :P

Skrevet

Hvordan er det med hunder og strender egentlig? Hvor har de lov å være med?

Jeg passer alltid på at det ikke er mennesker der. Bader sjelden fra stranda selv, så pleier ikke være noe problem. Har aldri fått klager hvertfall.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...