Jump to content
Hundesonen.no

hakk i hæl hund


henrikke

Recommended Posts

Henrik liker å være med der det skjer.Og enhver tur mot utgangsdør eller kjøkken virker lovende... ;)

jeg er vant til å ha ham der, maks ett skritt bak meg, gjerne rett foran eller mellom beina også..

Samboer er ikke like begeistret.Han er livredd for å tråkke på ham.

Tar dette ganske rolig jeg.Kan han bli skadet av det? Alvorlig?med mindre mannen faller oppå dyret?

Bortsett fra å kommandere ham i bli/dekk så er det vel ikke så mye å gjøre med saken...

Link to comment
Share on other sites

Det er en cavalier du har, og de er veldig eierkjære :) Jeg synes som regel det bare er stas, men det er klart det kan bli litt slitsomt til tider. Så lenge du ikke går med høyhælte sko eller tråkker på han på "farlige" steder som hodet, ryggen e.l., så går det nok bra.

Link to comment
Share on other sites

Jeg tror det skal litt til før han blir skadet av det. Forrige hunden vi hadde var en ganske liten sak som følgte etter oss titt å ofte inne (mamma holdt på å få forfølgelsesvanvidd :D - men hennes egen feil når hun så og si alltid ga han noe mat). Han ble følgelig trålkket på noen ganger, å tillegg ble han klemt i en dør en gang. Heldigvis ikke hardt. Han var så snar å smette hit å dit at det var til tider vanskelig å følge med på hvor han var. Snikende ullteppe. En gang klarte mamma av alle ting å sette seg på han :) . Vi hadde en svart skinnsofa, og hunden var og helsvart. Han hadde krøllet seg sammen i hjørnet på sofaen, og var rett og slett helt usynlig. Men det gikk bra for hun merket fort at han var der før hun satta seg med hele vekta. Men det skjedde heldigvis bare en gang og det ble ingen skader eller lignende av det. Det er ikke alltid lett med små vofser :) .

Han jeg har nå kommer bare løpende når han hører det faller noe på gulvet, det knirker i poser eller kjøleskapet blir åpnet. Han har og en egen godteskuff i et skap så når det åpnes så kommer han tassende B)

Jeg tror nok du fortsatt kan ta det med ro, dere går vel ikke med sko inne heller så et tråkk eller to blir jo ikke så vonde. Tror det skal mye til før samboeren din faller på han og, dere er jo obs på at han er der så.

Link to comment
Share on other sites

jeg har snublet noen ganger i mamma sin dvergpuddel, han har ikke tad skade av det, han tror bare at jeg leker med han. å det skal ganske mye til for å trø på en hund.. de er bra raske :)

Link to comment
Share on other sites

Min hund pleier også å følge etter meg hele tiden, hvis hun får lov. Jeg syns det er mega irriterende og høre tass tass tass etter meg overalt hvor jeg går, og syns det er en uting. Føler meg forfulgt. Derfor blir det somregel "gå vekk" eller "på plass". Jeg har tråkket på henne mange ganger, og jeg flytter meg ikke for hunden hvis hun går iveien. Hun får lære å flytte seg når jeg kommer. Syns sånn tassing fører til urolighet og rastløshet, noe jeg ikke ønsker å ha inne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det sjekkes med endoskopi (tror jeg)  min får tørrfor av id foret, han er også kresen men har spist det bra!    oppdater gjerne etter dere har vært hos vet! Man blir jo litt i overkant interessert i magegreier🤣  
    • Takk for erfaringen!  Han skal til dyrlegen på mandag og sjekke om han har kronisk bukspyttkjertelbetennelse, jeg kan høre om de også kan sjekke for IBD (det er vel kronisk betennelse i tarmen?). Sjekker man det også med blodprøve, mon tro? Hunden min får også godbiter med lite fett, helst kokt kylling, ja! Han er dessverre litt kresen, så våtfor har ikke gått helt veien her hjemme. Men han spiser ok med tørrfor, Royal Canin gastrointestinal low fat.
    • Jeg har en tre år gammel hannhund som hadde av og på diaré og magetrøbbel fra han var liten. Det ble gradvis hyppigere og værre for hver gang.    Siste runde hadde han blodig diaré, oppkast og var veldig slapp med feber. Det var også mistenkt magesår. Han ble behandlet og vi kom igjennom det og nå er det vedlikehold som gjelder.  For min sin del så er stress den værste triggeren, spesielt naboens tispe under løpetid, men også lange treningssamlinger. så min er kastrert nå i håp om å hjelpe på den type stress.  Broren hans har hatt lignende problemer, så vi har forsøkt samme løsning.    ID tørrfor (low fat) Godbiter (så lav fett som mulig) - Adventure Nuggies som de selger på normal/rema. Eller kokt kyllingfilet.  Får suppe ved trening eller lange turer med mye vann og litt id pate eller andre ting. Slik at magen aldri blir helt tom.  Zoolac Zoolac Zoolac! Ved det minste tegn til løs mage, og forebyggende før, under og etter samlinger.  Vi har *bank i bordet* ikke hatt episoder siden januar nå🤞 Er din sjekket for IBD? 
    • Hei,  Vi har en cocker spaniel hannhund på litt over ett år. Fra han var liten, slet han med periodevis diaré - som viste seg å være bukspyttkjertelbetennelse. Vi har siden dette gått på for med lavt fettinnhold (7%) og han får bare godbiter med lite fett. Vi har likevel stadig episoder hvor han er litt dårlig i magen, typisk slimete avføring. Det kan ikke måle seg med perioden hvor han var skikkelig dårlig, men det er kjedelig at det ikke blir helt 100% bra selv om vi går på diettfor. Har selvsagt vært hos dyrlegen, som tok blodprøver en gang han var "frisk" som ikke viste tegn til kronisk bukspyttkjertelbetennelse.  Jeg har lest om mulighetene for å tilføre tørket bukspyttkjertel i maten, også nevnt av dyrlegen, for å "bøte" på svikten i bukspyttkjertelen. Har noen erfaringer med dette?  
    • Jeg hadde to veldig dyre runder med min. Først fikk hun livmorbetennelse, og det kom på godt over 100k. Deretter fikk hun kreft, og det ble en god sum der også med CT, operasjon, rehab osv. Jeg har tatt ut mye mer på forsikringen enn jeg betalte inn i løpet av hundens levetid. Det sagt, så kommer du knapt inn døra i en akutt situasjon med 20-30k. Jeg ville gått for høyest mulig dekning, og heller valgt høy egenandel for å få ned prisen. Jeg tenker at forsikring er for de tilfellene det virkelig går til h*lvete, ikke for "småting".
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...