Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det noen som vill hjelpe meg


Anettex

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! pga. at den andre tråden ble stengt fordi jeg brøyt noen lover så har jeg laget meg en ny tråd!

Jeg trenger litt hjelp til å lage meg en skikkelig hjemmeside! JA jeg kan gå på freewebs, piczo og sånne sider med syns designet begynner å bli så kjedelig på slike sider! så jeg vill lage min egen! Kan noen hjelpe meg med det, kanskje lage den for meg også hvis dere har tid og gidder og kan.. Send meg gjerne en PM viss Dere vill hjelpe meg! kanskje jeg trenger hjelp til program som jeg kan lage hjemmeside i også så viss dere kunne sagt hvor jeg får tak i det hadde det vert fint!

Guest Per Olav
Skrevet
Heisann! pga. at den andre tråden ble stengt fordi jeg brøyt noen lover så har jeg laget meg en ny tråd!

Jeg trenger litt hjelp til å lage meg en skikkelig hjemmeside! JA jeg kan gå på freewebs, piczo og sånne sider med syns designet begynner å bli så kjedelig på slike sider! så jeg vill lage min egen! Kan noen hjelpe meg med det, kanskje lage den for meg også hvis dere har tid og gidder og kan.. Send meg gjerne en PM viss Dere vill hjelpe meg! kanskje jeg trenger hjelp til program som jeg kan lage hjemmeside i også så viss dere kunne sagt hvor jeg får tak i det hadde det vert fint!

Jeg synes at du skal skaffe deg et program som du kan pusle med i ledige stunder og lage sidene dine på din egen pc først. Når du har gjort det laster du den/de opp på serveren du bruker enten du velger en gratisserver eller en du betaler for. Hjemmesideprogrammer kan du få i ulike varianter og til høyst forskjellige priser. Et program som jeg ikke har brukt selv men som har fått mye skryt er Visual designer fra coffeecup. Det koster ca 50 dollar - rundt 350 - 400 kroner. Mer info om Visual designer og om cc sine ulike produkter finner du her http://www.coffeecup.com/designer/

--

Per Olav

Skrevet

Coffecup er kjempe bra også veldig brukervennligt, jeg hadde sånn 30 dagers greie og hadde det ikke vært for den gikk ut så hadde jeg nok brukt den ennda :) Bruker nå cute og liker det veldig godt så du har jo en del og velge mellom og da: smart ftp og skal være veldig bra men har ikke brukt dette selv da!

Skrevet

har hvert borti smart ftp for ca 2-3 år siden! men forstod ikke så mye av det da men nå skal jeg sette meg inn i det! hehe! takk skal prøve coffecup!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...