Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonen som unnskyldning!


ida

Recommended Posts

Skrevet

Skulle bare på morgentur og så rett hjem å vaske fugleburet og barneværelset til hun som er hos pappan sin noen dager. Men så kom jeg på at jeg ville se om noen hadde svart på et innlegg jeg hadde på sonen i går kveld, også tenkte jeg at jeg bare skulle se litt på andre nye innlegg og da måtte jeg jå svare litt her og der og ops nå har det gått to timer! :unsure: Tiden flyr på sonen, gitt. Akkurat som jeg ikke visste det fra før! Nei, nå må jeg gå opp og begynne å vaske! Er det fler som tar en tur på sonen, når de egentlig burde gjøre noe helt annet, kanskje?? :rolleyes:

Skrevet

Næsj.. Og ihvertfall ikke istedetfor å gjøre husarbeid eller følge med i timene! ;):P

Neida, jeg kan utsette pakkinga til turen i morgen en liten stund til.. Det er med i planen det, og har ingenting med hundesonen å gjøre.. :rolleyes:

Skrevet

Jeg kjenner meg så godt igjenn. Jeg pleier og si til min samboer at: ja jeg kommer snart jeg skal bare...... :P tror han er litt lei av det nå ;)

Skrevet

Gjør alltid det jeg skal når jeg er på datan jeg :rolleyes:

Nei, jeg lurer meg altid inn på en haug med forum og bruker mye mer tid der enn på det jeg egentlig skulle gjøre.

Som nå, skulle egentlig jobbet med en norsk oppgave som skal leveres inn snart, men hva gjør jeg. Sitter på diskusjonsforum ;)

Skrevet

Hi hi. Ikke bare meg, nei. :rolleyes: Nei, nå må jeg forresten vaske stuegulvet, for det er både søle og løpetidspor her. Æsj! Skal bare se om det er noe veldig viktig å få med seg på hundesonen først. Bare det ikke bare er sånne datating. Gjesp. Liker bedre litt hundedressursnakk og sånt. Da kan det jo hende at jeg har noe veldig viktig å komme med. Jadda! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...