Gå til innhold
Hundesonen.no

Bade hund på vinteren...


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Forrige helg var vi i Drammen på valpeshow. På lørdagskvelden klarte selvfølgelig ikke jeg å passe ordentlig på hvor Lara satte bena sine, og hun ble ganske grå på sine hvite ben. Jeg måtte da vaske henne for jeg skulle stille henne på søndagen også.

Hytta vi leide var bitte bitte liten og hadde ikke innlagt vann. Det var sanitær anlegg med dusj på campingen, men vi hadde ingen nøkkel dit.

Løsningen da ble å koke opp vann (i kaffi trakteren) og bade Lara i en bøtte :D

bilde

Flere bilder fra turen kan sees her

Skrevet

Ja, det var utrolig greit å kunne bade henne i bøtta akkurat der og da... Men det var ikke så praktisk at jeg velger å gjøre det hjemme, utrolig mye lettere i dusjen :D

Men det virket ikke som hun hadde noe særlig i mot det,hun satt seg godt til rette oppi der :icon_clapping:

Skrevet

"Nød lærer naken kvinne spinne" heter det visst. Morsomt bilde!

Det funker faktisk slik med større hunder også - selv har jeg vasket bearded-labber i en matkopp på camping (selvsagt bare en og en labb)..

Upraktisk mtp skylling, men må man så må man..

Susanne

Skrevet

Så søt hun er oppi bøtten, måtte le litt av uttrykket hennes da.

Morsomme bilder fra stevnet, men det er noen bilder jeg ikke får opp neders, kanskje det bare er nå?? sjekke imorgenigjen.

Skrevet

Hvor bodde dere?

ser og hørset mistenksomt ut som campingen vi bodde på

Vi bodde på campingen i Hokksund...

Det var ganske mange hunde folk der tror jeg...

Skrevet

hokksund båt og camping ja:) hehe... der doen ikke har såpe eller do papir... enda opp meg urinveis innfeksjon av hewle turen jeg

Skrevet

hokksund båt og camping ja:) hehe... der doen ikke har såpe eller do papir... enda opp meg urinveis innfeksjon av hewle turen jeg

Vi hadde heldigvis med oss do papir og såpe, men vi hadde ingen nøkkel, så vi endte opp med et par blå merker...

Måtte hoppe inn og ut gjennom vinduet til doen, hehe :rolleyes:

Skrevet

hehehe... hadde nøkler vi da... men var ikkje så go standard på hyttenevi måtte ringe flere ganger for å få det vi hadde bestilt

Skrevet

Tusen takk, jeg er selvfølgelig helt enig ;)

hadde vært rart om du ikke var det :P hehe :P

kjempe skjønn er hu i alle fall :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...