Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Ålesund?


Recommended Posts

Skrevet

er ledig hele påska... har flytta hjemm nå:)

eneste er at jeg har tenkt å reise til olsvika på agility da:)

Skrevet

er ledig hele påska... har flytta hjemm nå:)

eneste er at jeg har tenkt å reise til olsvika på agility da:)

Trener du også agility? :) Vi er på agilitytrening i olsvika mandager og onsdager ;)

Skrevet

opprykk til kl 2 i hopp no:)

lure på å fa lagd til ei lita treningsbane i sykkylven

Å,så bra da!Vi har enda ikke debutert i offisiell agilitykonkurranse,har kun deltatt i uoffisiell klubbkonkurranse..men vi har bare trent siden oktober da så..

Treningsbane i Sykkylven høres bra ut!men det er dyrt med hinder da..Vet du om det er noen interesse for agility der inne eller?

Skrevet

trur her er mange egentli... hadde bane her før

EDIT: sorry dialekt :)

Burde fått til ei bane ja!Jeg er jo ofte hjemme i Sykkylven,så det hadde jo vært kjekt om der var ei agilitybane! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ble det noe treff på dere?

Er det noen av dere i Ålesundsområdet som har eller venter valp, forresten? Vi kjenner "bare" voksne hunder, og skulle gjerne blitt kjent med en krabat som valpen kan leke med et par ganger. (Hundeklubben starter ikke nytt kurs før knøttet vårt ikke er så knøttete lenger.)

Skrevet

Jeg bor like utenfor Ålesund og venter valp nå om tre uker, jeg vil gjerne at valpen skal møte andre.. Vil også vere med om noen skal ha et treff senere foreksempel i mai? om noen vil da..

Skrevet

Jeg er vel en oldis sammenlignet med dere, med mine 31 år... Men hunden min er ung og sprek, da! Bare seks uker gammel i dag, og fremdeles svensk.

Vi bor i sentrum av Ålesund. Tar dere turen inn fra "distriktene" i løpet av (for-)sommeren, send meg gjerne en PM om dere vil møtes med valpene.

  • 5 months later...
Skrevet

Heihei!

Lurte på om noen kanskje ville vere med på et treff?? Har liksom aldri blitt noe av, som jeg har vert med på. Jeg og Bono vil veldi gjerne treffe andre og trene og leke litt. Er det noen som kanskje vil vere med?

Vi ka ikke før etter 1 nov. da fjerner vi stinga, men etter det er vi ledige, så å si hver dag. Noen som har lyst?? :)

  • 5 weeks later...
Skrevet

Jo det kan i godt.. helst i en helg da.. En lørdag kanskje?? Har avtalt med Renate (kleklemmem her på sonene, tror jeg) at vi skal møtes en dag, men har ikke bestemt dag da.. så kanskje hun også vil.. Er det andre som har lyst å vre med??

Skrevet

Nei.. jeg vet ikke hvor vi kan vere.. er ikke så altfor kjent i byen.. kan liksom bare veien til skolen og hjem igjen :D men skal vi si en helg da??? hvilken dato er det folk vil da??

Skrevet

Altså 2 des??? Bor langt vekk jeg.. hehe.. men kommer med hurtigbåten.. derfra kan nå jeg ta bussen da, visst det er nødvendig.. hvilket kl passer best for folk da??

Skrevet

Jeg henger meg gjerne på som Jeanette sa oppafor her en plass:p hehe

Jeg kan alle dager framover, og neste Lørdag passer bra for meg..

Klokkeslettet bør kanskje ikke være for seint på dagen, for det blir veldig fort mørkt på denne årstiden.. hehe..

Men jeg vet ikke jeg..:)

Tar med meg ei venninne å hunden hennes jeg, så blir vi litt flere..:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...