Gå til innhold
Hundesonen.no

SnowBoxeren Sara


Jane

Recommended Posts

Skrevet

Sara er min vakre følgesvenn som blir 2 år i august, kommer fra Boxerdalen Kennel og bor nå i Moss sammen med meg. Jeg fikk Sara når hun var 7 uker og har hatt henne med meg hvor hen jeg er.

Vi driver med konkurranse lydighet og er medlem av Hundeskolen Østfold.

Skrevet

Hei Jane! Så du fant siden du også :wub: Sara er bare supersøt :D Håper det går bra med Klein også! Hilsen Elisabeth og Box

Skrevet

Hei Jane! Så du fant siden du også :) Sara er bare supersøt ;) Håper det går bra med Klein også! Hilsen Elisabeth og Box

Tjena Elisabeth :)

Fant denne siden takket være deg ja , hehe ;)

Her går alt bra, medlemsbladene blir sendt ut idag btw, var litt treeeeeg på innspurten med bladet denne gangen ;)

Sara og Klein hilser til Box :P

Skrevet

Kjmepe fin hund :) Har du to eller bare henne?

Søstra mi eier broren til Sara , han heter Klein og er på bildet sammen med Sara på avatoren min :)

Skrevet

Gleder meg til bladet kommer :) Dere gjør en god jobb :) alltid et høydepunkt å finne bladet i postkassa ;) Det skal bli kjempekjekt å møte dere igjen på treffet i sommer ;)

  • 8 months later...
Skrevet

Nydelige :)

Hvor mye hvitt må de ha før de blir kalt snowboxer og er det sånn at de ikke kan stilles?

Har ikke så mye greie på dette..

Skrevet
Nydelige vovver! Jeg elsker boxere, spess de hvite :)

En Boxer skal ikke ha mere enn 30 % hvite tegninger, så alt over det er en Snowboxer :)

post-990-1166609073_thumb.jpg

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...