Gå til innhold
Hundesonen.no

SnowBoxeren Sara


Jane

Recommended Posts

Skrevet

Sara er min vakre følgesvenn som blir 2 år i august, kommer fra Boxerdalen Kennel og bor nå i Moss sammen med meg. Jeg fikk Sara når hun var 7 uker og har hatt henne med meg hvor hen jeg er.

Vi driver med konkurranse lydighet og er medlem av Hundeskolen Østfold.

Skrevet

Hei Jane! Så du fant siden du også :wub: Sara er bare supersøt :D Håper det går bra med Klein også! Hilsen Elisabeth og Box

Skrevet

Hei Jane! Så du fant siden du også :) Sara er bare supersøt ;) Håper det går bra med Klein også! Hilsen Elisabeth og Box

Tjena Elisabeth :)

Fant denne siden takket være deg ja , hehe ;)

Her går alt bra, medlemsbladene blir sendt ut idag btw, var litt treeeeeg på innspurten med bladet denne gangen ;)

Sara og Klein hilser til Box :P

Skrevet

Kjmepe fin hund :) Har du to eller bare henne?

Søstra mi eier broren til Sara , han heter Klein og er på bildet sammen med Sara på avatoren min :)

Skrevet

Gleder meg til bladet kommer :) Dere gjør en god jobb :) alltid et høydepunkt å finne bladet i postkassa ;) Det skal bli kjempekjekt å møte dere igjen på treffet i sommer ;)

  • 8 months later...
Skrevet

Nydelige :)

Hvor mye hvitt må de ha før de blir kalt snowboxer og er det sånn at de ikke kan stilles?

Har ikke så mye greie på dette..

Skrevet
Nydelige vovver! Jeg elsker boxere, spess de hvite :)

En Boxer skal ikke ha mere enn 30 % hvite tegninger, så alt over det er en Snowboxer :)

post-990-1166609073_thumb.jpg

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...