Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka i Drammen


Frisbee

Recommended Posts

Ja da har jeg også fått lagt ut video av Tinka i Drammen. Det eneste løpet jeg har på film er Hopp klasse 2 på søndag. Du kan gå på agilitysiden på hjemmesiden hennes (link i signaturen) ellers er direktelinken

http://home.no.net/mintinka/agvideo.htm

Det holdt faktisk til en førsteplass til tross for det rivet dere ser der. Borti andre enden skulle vi mellom og rundt noen hinder flere ganger, og der var det nok noen som fikk vegringer eller disk tror jeg. Derfor gikk det bra til tross for 5 feilpoeng. (Mere om helgen på hjemmesiden)

Jeg vet fra før at ikke alle får sett de videoene jeg legger ut. Tror kanskje det har med nettleser å gjøre? Det er en wmv fil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

så bra.. var der vi også. fikk en 4plass med 5feil i ag på søndag.:P Mens på lørdagen skulle en tro vi hadde glemt hjernen hans hjemme:p menmen. han er bare 4år så vi har en stund til på oss :) men skal lege ut noen filmer jeg å :P

Men Gratulerer med 1.plassen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Grattis med seier ;)

Fikk bare sett videoen fram til første hinder etter rivet.

Får nesten lyst til å prøve ag selv når jeg ser slikt. Men jeg har en hund som heller kryper under enn å gå over hindringer :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for Gratulasjoner, alle sammen!! :P

Frodo: Tinka er også 4 år. Fylte år i januar. Så vi sier hun er ung og lovende! Det okmmer jeg vel til å si til hun er godt over 10 ;)

HundeHeidi: Oi så gøy... Det må jeg titte etter. *se på videoen igjen* :P

Edit: jo nå så jeg noe i rødt der borte ja!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med 1 plass! :)

Det løpet var faktisk ett av de få løpene jeg fikk sett i helga, men jeg visste ikke at det var deg..

Jeg satt og kikket på hopp 2 mellom,for venninna mi løp også der med en sheltie.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann:)

gikk jo bra for dere da:)

vi diska 3 av løpa vi :)

men på det vi ikke diska (hopp lørdag) fikk vi opprykk ;)

har masse filmer og bilder men har ikke lagt dem ut på nette noen plass ennå :)

Fikk møt masse nye folk da

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...