Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg fant ei Samojed tispe på lørdagen.


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på vei til butikken og plutselig så jeg på hovedveien ei samojed tispe som hadde forvillet seg inn i veien og var helt forvirret, bilene tuttet og hun la seg bare ned til slutt, jeg løp ut i veien og hentet henne inn til gangstien og kjente at hun ikke hadde noe bånd på seg, tok av meg beltet og fikk festet det på henne (Ja ja... Det var den butikk turen..) Og dro tilbake, var litt skeptisk på hvordan hun ville reagere på Serchaj, men hun gikk inn så på serchaj som lå på sofaen, han gikk ned med engang og la seg på gulvet og dronningen var på plass B) Ringte politiet men de hadde ikke fått inn noe og sa de kunne hente henne, men jeg har selv vært og sett hvordan hundene har det der, så jeg sa jeg kunne ha henne til de fikk inn noe... Jeg jobbet på søndag og hun og Serchaj var hjemme, ingen ting skjedde, eller nesten ingen ting, en pute ødelagt bare :huh: Idag på morgen ringte en dame og sa at Leika hadde stukket av fra stokke :) (Et langt stykke herfra) Mens de hadde vært i oslo og noen hadde sittet "hundevakt" Hun hadde stukket av fredags kveld og de kom hjem på søndagen, hun som hadde sittet hundevakt hadde ikke turt å si noe eller ringe politiet før de kom hjem og hadde håpet bikkja ville kommet tilbake (veldig ansvarlig gjort må jeg si...) Og Leika ble hentet tidlig på morgen idag ;) Ble en koselig helg faktisk, som gjør at jeg har enda mer lyst å ha to hunder...

(Forresten, gjett hvem som nå har blitt hundevakt får Leika de helgene dem ikke er hjemme :P )

Skrevet

Dette var jo en fin opplevelse da :) hadde nok ville hatt hunden jeg og da hehe bra den kom tilbake til sin eiger da :huh:

Skrevet

Skjønner ikke at ikke hundepasseren sa i fra tidligere, men men det finnes mange rare folk i verden. Bra at du tok vare på henne da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...