Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg fant ei Samojed tispe på lørdagen.


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på vei til butikken og plutselig så jeg på hovedveien ei samojed tispe som hadde forvillet seg inn i veien og var helt forvirret, bilene tuttet og hun la seg bare ned til slutt, jeg løp ut i veien og hentet henne inn til gangstien og kjente at hun ikke hadde noe bånd på seg, tok av meg beltet og fikk festet det på henne (Ja ja... Det var den butikk turen..) Og dro tilbake, var litt skeptisk på hvordan hun ville reagere på Serchaj, men hun gikk inn så på serchaj som lå på sofaen, han gikk ned med engang og la seg på gulvet og dronningen var på plass B) Ringte politiet men de hadde ikke fått inn noe og sa de kunne hente henne, men jeg har selv vært og sett hvordan hundene har det der, så jeg sa jeg kunne ha henne til de fikk inn noe... Jeg jobbet på søndag og hun og Serchaj var hjemme, ingen ting skjedde, eller nesten ingen ting, en pute ødelagt bare :huh: Idag på morgen ringte en dame og sa at Leika hadde stukket av fra stokke :) (Et langt stykke herfra) Mens de hadde vært i oslo og noen hadde sittet "hundevakt" Hun hadde stukket av fredags kveld og de kom hjem på søndagen, hun som hadde sittet hundevakt hadde ikke turt å si noe eller ringe politiet før de kom hjem og hadde håpet bikkja ville kommet tilbake (veldig ansvarlig gjort må jeg si...) Og Leika ble hentet tidlig på morgen idag ;) Ble en koselig helg faktisk, som gjør at jeg har enda mer lyst å ha to hunder...

(Forresten, gjett hvem som nå har blitt hundevakt får Leika de helgene dem ikke er hjemme :P )

Skrevet

Dette var jo en fin opplevelse da :) hadde nok ville hatt hunden jeg og da hehe bra den kom tilbake til sin eiger da :huh:

Skrevet

Skjønner ikke at ikke hundepasseren sa i fra tidligere, men men det finnes mange rare folk i verden. Bra at du tok vare på henne da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...